Blender, malakser - czym są a także do czego służą?

Podręczny a także efektywny sprzęt AGD do kuchni uprości pichcenie jak też skróci czas przygotowywania dań.


Zastanawiasz się co zakupić: robot kuchenny, blender czy też malakser? Nim podejmiesz decyzję, przeczytaj do czego służą po czym zastanów się, do szykowania jakiego rodzaju dań potrzebujesz ich używać.
Instalacja elektryczna
Bloger: Franck J.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


akcesoria zelmer
Bloger: Ha1000
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Blender rozdrabnia i miksuje, jest kapitalny do robienia koktajli, albo miksowania zup kremów. Nie zajmie wiele miejsca oraz jest względnie niedrogi, dość poręczny jak też łatwy w użyciu. Rozróżniamy 2 rodzaje blenderów. Blender stojący kielichowy jest to klasyczny rozdrabniacz z pojemnikiem najczęściej szklanym, do którego wkładamy wyroby, które chcemy zmiksować, na przykład owoce na cocktail. Kielichowy blender w wersji rozszerzonej może także posiadać np. młynek do kawusi, bądź sokowirówkę - jednakże taki model będzie kosztowniejszy. Drugi wariant to blender manualny wyekwipowany w stopkę miksującą, stworzoną z plastiku bądź stali szlachetnej. Przyda się gdy np. chcemy zmiksować zupę w garnku. Blender manualny w podstawowej wersji służy głównie do przecierania wyrobów i mieszania. Możemy też zakupić blendery manualne z dodatkowymi funkcjami. Tenże blender ma różne końcówki, np. do ubijania piany, pojemnik z tarczami do siekania, nóż do mieszania oraz kruszenia lodu.


Kuchenny robot natomiast to doskonały i funkcjonalny ekwipunek w kuchni. Jego cena zależy od rozmiarów oraz wyposażenia, jednak na pewno lepiej ulokować w doskonały rynsztunek znanych marek posiadający ponadprogramowe akcesoria Zelmer jest taką marką.
Będzie nam dłużej służyć bez awarii. Robot kuchenny wieloczynnościowy ubija, wyrabia ciasto, miksuje, sieka, a nawet może odciskać sok z owoców. Jednym słowem, jest uniwersalny i nadaje się do przygotowywania wielu potraw.
17-01-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.