Chorwacja w pigułce – co trzeba zwiedzić?

Rozmyślacie nad tym dokąd pojechać na niezapomniane wczasy? Proponujemy Chorwację – śliczne państwo na południu Starego Kontynentu, położone nad Adriatykiem.


To szczególne miejsce jest edenem dla amatorów żeglowania, rowerzystów, osób lubiących naturę jak też historię, żądnych odpoczynku leniwego oraz czynnego.
ist


Jednym słowem – dla każdego coś fajnego. Co prawda Chorwacja nie będzie już tak tania, jak jeszcze kilka lat temu, lecz ciągle warto tutaj przyjechać. Kraj ten ma cudowną (ponad 5800 km) linię brzegową, z czego 4000 kilometrów przypada na wysepki oraz klify. Samych wysp w tym kraju jest 1185 a jedynie około 50 jest zamieszkałych. Największe z chorwackich wysp to: Brac i Pag. Ist jest to śliczna wysepka leżąca w Chorwackiej części Adriatyku.


Natomiast zachodnio - południową cześć Chorwacji zajmują Góry Dynarskie, a wschodnio - północna cześć tego niesamowITego kraju to Nizina Panońska. O niepowtarzalności owego miejsca może świadczyć fakt, iż na terytorium Chorwacji utworzono aż 7 parków narodowych! Niezależnie czy wyruszamy do Chorwacji na króciutki urlop i zamieszkiwać będziemy w jednym miejscu, czy też skusiła nas ekskursja objazdowa, jest kilka punktów, jakie warto koniecznie odwiedzić. Jest to między innymi Zagrzeb, metropolia Chorwacji z prześliczną starówką, ogrodem botanicznym, jeziorem w środku miasta. Entuzjaści zabaw docenia bogate życie nocne stolicy. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia będzie Dubrownik który jest wizytówką Chorwacji.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.