Co jest ciekawym wyjściem na kontrolę wstępu do miejsc użyteczności publicznej?

Do wielu budynków czy też terenów, do których wstęp musi być z jakichś względów kontrolowany, ich szefowie instalują specjalny typ bramek, jakie zmuszają do określonych zachowań.


Może tu chodzić o konieczność przedłożenia biletu wstępu lub tylko o to, żeby można było przechodzić przez nie pjedynczo.


wymagania
Bloger: Sweex
Zaczerpnięte z: Sweex


Bajkonur
Bloger: Western Digital
Zaczerpnięte z: Western Digital


W zależności od danego miejsca mogą to być bramki - (bramki obrotowe) obrotowe, które mają pojedyncze lub dwa skrzydła. Istnieją także bardziej rozbudowane modele. W wypadku takich montowanych we wnętrzu jakiegokolwiek budynku, zazwyczaj są zamontowane na wysokości około 1 m, natomiast te zewnętrzne mają około dwa m wysokości. Są wyprodukowane przykładowo z metalu albo aluminium. Niezależnie jednak od konkretnego materiału, cechują się one najwyższą jakością, żeby zapewnić bezpieczeństwo oraz bezproblemową eksploatację również w ciężkich warunkach atmosferycznych. Są one stosowane w tego typu miejscach masowego użytku jak sklepy, stadiony czy też muzea. Takie bramki są wyposażone w specjalne ramiona, jakich ilość jest zależna od danego modelu bramki.


Sprawdź też

W jaki sposób wypada dbać o design swojego samochodu?

samochód
Bloger: JOHN LLOYD
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zakupienie samochodu wiąże się z wielkim wydatkiem, nic więc zaskakującego w tym, że posiadacze samochodów starają się o jak najlepiej dbać. By poprawnie dbać o wóz musimy zwracać uwagę na jego biegłość, systematycznie wymieniać zużyte części, oraz także pamiętać o przeglądach. Kupując nowiutki, stylowy wóz zapewne potrzebowalibyśmy także, żeby przedstawiał się on jak najlepiej przez jak najdłuższy czas, wskutek tego ważne jest także dbanie o jego image - zewnętrzny oraz wewnętrzny.


Przy bramkach obrotowych mogą być zamontowane takie systemy kontroli wstępu jak możliwość sprawdzania biletów lub karty pracowniczej. Przeprowadzane to może być dla przykładu za pomocą plastikowych kart. Automatyczne bramki obrotowe wyposażone są w siłowniki, natomiast bramy ręczne posiadają zamki albo rygle.


Wszystkie takie urządzenia wyposażone są w systemy bezpieczeństwa, jakie uniemożliwiają zranienie osoby, która przez tego typu wejście przechodzi. Ponadto zarówno wytwórcy, jak i sprzedawcy takich bramek najczęściej proponują również instalację i serwisowanie tego typu produktów.
03-04-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.