Co korzystniej kupić – laptop a może komputer stacjonarny?

Każda z tych możliwości ma swoje dobre oraz złe strony, a zasadniczym kryterium wyboru musi być przede wszystkim przeznaczenie tego rodzaju sprzętów. Jaki sprzęt będzie przydatny w pracy, a który będzie właściwy do grania?


Laptop, czyli mobilny komputer


Największym atutem laptopa jest rzecz jasna sposobność jego przenoszenia zależnie od potrzeb.
system
Bloger: blogarazzo
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zajmuje on mało miejsca i z pewnością zmieści się w specjalnej torbie, jaka do tego ułatwia zadanie i jest nad wyraz poręczna. Rzecz jasna niektóre komputery tego typu są ciężkie oraz na przykład nie można ich komfortowo trzymać na kolanach, lecz z pewnością zdecydowanie łatwiej jest je przenieść, niż komputer stacjonarny. Znakomicie sprawdzą się w wypadku osób, jakie potrzebują komputera do zasadniczych zadań, a zatem np. do korzystania z sieci czy też sporządzania dokumentów biurowych. Na laptopie obejrzymy film oraz chociaż nie jest to typowy komputer (http://www.opolkom.pl/czyszczenie-laptopow-komputerow) dla gracza, wiele gier powinno działać na nim prawidłowo. W każdym momencie można taki komputer spakować i przenieść, nie trzeba podłączać plątaniny kabli, a znaczną większość laptopów spokojnie umieścimy na kolanach dla większej wygody. Jeśli potrzebujemy prywatnego komputera, za pomocą którego wykonamy arkusz w Excelu bądź dokument tekstowy, będzie to niesłychanie dobre rozwiązanie.


Komputer stacjonarny


Ciężki, mało poręczny z mnóstwem kabli i oddzielnym monitorem komputer – może się wydawać, iż jest mniej poręczny od laptopa, lecz charakteryzuje się on wieloma istotnymi zaletami. Nade wszystko możemy go rozbudowywać. Rynek sprzętów oraz części komputerowych bez przerwy się rozwija, zatem wraz z upływem czasu i pojawianiem się coraz lepszych elementów, można dołożyć naszemu pecetowi pamięci lub wymienić kartę graficzną na lepszą. Będzie to tak samo komputer - (pełna analiza) dla gracza, jak też doskonałe narzędzie pracy fotografa, grafika bądź dźwiękowca, trzeba jedynie wybrać odpowiednie elementy, które złożą się na nasze urządzenie.
W razie potrzeby możemy go rozbudowywać, co na pewno nie jest możliwe w przypadku laptopów. Chociaż ciężko będzie go przenieść, jest to urządzenie znacznie bardziej wszechstronne, wszystko jednak zależy od naszych potrzeb oraz oczekiwań – jedni wolą przenośny laptop, zaś inni wybiorą stacjonarny komputer z trochę większymi możliwościami.
20-03-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.