Co można powiedzieć na temat termistorów ntc?

Jeśli poszukujesz elementu, który uchroni cię przed przetężeniami, musisz wykorzystać termistory ntc. Przetężenia to inaczej mówiąc przejściowy wzrost natężenia prądu, który płynie w określonym obwodzie elektrycznym i przekracza dopuszczalną wartość, zwaną wartością znamionową. Kiedy mogą pojawić się przetężenia? Za każdym razem, gdy za duże obciążenie pojemnościowe jest dołączone do zasilania, co może, ale nie musi popsuć elektryczne komponenty bądź nawet – w ostatecznej sytuacji – cały obwód.

szęści termistory w ofercie North
Bloger: North
Zaczerpnięte z: http://north.pl
Wymienione przed chwilą termistory ntc mają za obowiązek chronić przed opisanymi przetężeniami. Są to elementy robione przez wiele przedsiębiorstw działających w tej dziedzinie. Jak wyglądają? Mają postać tzw. spieków zbudowanych z różnorakich metali, które pomieszane są później z masą plastyczną, by połączyć je w całość. Termistory mają kształt krążka, na który nanosi się pastę srebrną i lakier, co daje im trwałość. Przylutowywane są do niej także doprowadzenia - oczywiście przed nałożeniem warstwy lakieru. Na czym polega działanie termistorów?

Sprawdź też

Najlepsze i najszersze możliwości używania urządzeń elektronicznych

Telewizory marki Philips
Bloger: Philips
Zaczerpnięte z: Philips
Wybierając sprzęt telewizyjny razem ze wszystkimi pożytecznymi dodatkami, które nierzadko dodane są do niego w zestawie, należy zwrócić wyjątkową uwagę na wszystkie wytyczne. Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakich celów i gdzie telewizor będzie służył. Oferowane jest też zwrócenie uwagi na producenta, gdyż istnieją różne rodzaje, jeśli chodzi o piloty uniwersalne do telewizorów rozmaitych firm. Poszczególne firmy inicjują podobne techniki, dzięki czemu kupując nowy telewizor nie ma konieczności zaopatrzyć się dodatkowo w gadżety dodatkowe.


Trzeba rozpocząć od tego, że termistory ntc są termistorami z negatywnym współczynnikiem temperaturowym. Ogólnie rzecz ujmując to rezystor, jakiego rezystencja obniża się, jeżeli wzrasta temperatura. Cechują się względnie dużą rezystancją, której rolą jest pochłanianie prądu po załączeniu zasilania. Konkretne termistory mogą różnić się swoimi parametrami, a dokładniej rezystencją wyjściową oraz współczynnikiem ich reagowania na temperaturę. Z tego względu każdy klient, który będzie potrzebować niniejszego asortymentu, musi wiedzieć, jakich parametrów poszukuje, aby w sklepie z elektroniką nabyć taki produkt, który idź www.semi-art.com jest mu niezbędny. Dzięki temu wszystko załatwi szybko oraz bez trudności. Jeżeli nie jesteśmy pewni, zawsze możemy skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie bądź spytać sprzedawcy, który powinien udzielić użytecznych wskazówek i rozwiązać nasz kłopot.

Już wiesz, co musisz zrobić, aby uniknąć przetężenia oraz uszkodzenia bezpiecznika albo innej, znacznie poważniejszej awarii. Warto jest się przed nimi zabezpieczać, gdyż tego typu defekty najczęściej są dość uciążliwe i rodzą trudności, z jakimi wcale nie chcemy się zmagać.
21-11-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.