Co muszą posiadać chłodziarki, żeby można było w nich trzymać np. dynamit?

Większość osób nabywa lodówki czy też zamrażarki po to, żeby móc w nich trzymać różne produkty związane z żywnością. Są jednak również tego typu przyrządy, w jakich naukowcy magazynują o wiele bardziej interesujące przedmioty.


Przykładowo lodówka laboratoryjna czy szafka chłodnicza umożliwiają bezpieczne przechowywanie produktów czułych na temperaturę, materiałów wybuchowych (chłodziarki laboratoryjne z ATEX) oraz łatwopalnych.


lodówka laboratoryjna
Bloger: Alterna


Mogłyby być one zaopatrzone w liczne funkcje pozwalające na optymalne magazynowanie delikatnych próbek, substancji chemicznych oraz surowców naukowych. Dokładny komponent elektroniczny umożliwia niezwykle dokładną regulację temperatury, a w złączeniu ze skuteczną izolacją oraz aktywnym systemem ochładzania, gwarantuje najlepsze warunki magazynowania. W asortymencie punktów sprzedaży, jakie specjalizują się w handlu tego typu urządzeniami, obecne są lodówki laboratoryjne i szafy chłodzące o drzwiach pełnych lub szklanych.


Sprawdź też

Od czego jest zależna moc takiego urządzenia jak grzałka do bojlera oraz w jakim miejscu moglibyśmy takową termę kupić?

Moov V780
Bloger: Tabasco PR
Zaczerpnięte z: Tabasco PR
W obecnych dniach w nowym budownictwie nie stosuje się już raczej typowych bojlerów, jednakże można by je cały czas kupić. A gdy już to wykonamy, poprzez znaczny czas możemy się z tego typu nabytku cieszyć.


Bulier to wszakże sprzęt, jaki jakiegoś dzionka może się zwyczajnie zepsuć.


Komora w tego typu chłodziarkach laboratoryjnych może być wyprodukowana z aluminium i ze stali nierdzewnej zgodnej z DIN 14301. W zależności od wersji, materiałem wykorzystywanym do wyprodukowania obudowy może być nie podlegająca rdzewieniu stal szlifowana bądź blacha malowana metodą proszkową. Rozmiar tego typu urządzenia jest uzależniona od konkretnej opcji, zasadniczo mogą one przypominać zamrażalnik do zastosowań domowych, jednak mogą być np. szersze.


Co poniektóre wersje mogą być wyposażone w mikroprocesorowy sterownik ciepłoty PID z kolorowym, dużym (5,7'') panelem dotykowym oraz proste i miłe dla klienta rozwiązanie programistyczne. Atutem takiego typu urządzeń jest możliwość podłączenia do sieci Ethernet (umożliwia złączenie mnóstwa sprzętów i sterowanie nimi z dowolnego komputera).
04-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.