Co to jest chiptuning?

Wyższa moc oraz mniejsze spalanie? Wszystko jest możliwe - starczy, iż zafundujesz napędowi chiptuning. Przeczytaj, kiedy takowa modyfikacja skończy się powodzeniem, a kiedy niepowodzeniem i uszkodzeniami.


Tuning może obejmować rozmaite podzespoły samochodu (dla przykładu silnik) oraz może być wykonywany z założeniem dokonania różnych celów. Pewnym z nich jest podwyższenie mocy i momentu obrotowego napędu przy jednoczesnym obniżeniu poziomu palenia. Najodpowiedniej jest go przeprowadzić poprzez coraz bardziej popularny w Polsce chiptuning. Wykonany profesjonalnie poprzez kompetentnego mechanika daje bardzo dobre rezultaty i co ważne, podnosi też poziom bezpieczeństwa jeżdżenia.


Sprawdź też

W jaki sposób nie chodzić do kina, lecz być na czasie z wszelkimi nowościami kinowymi?

dodatki
Bloger: Konsorcjum FEN
W dzisiejszych czasach możemy w swoim mieszkaniu zagospodarować swą salę kinową. Ze specjalistycznymi fotelami, oświetleniem, które machinalnie zgasi się po naciśnięciu przycisku odtwarzania, z elektrycznie regulowanymi roletami, które skutecznie zablokują dostęp światła słonecznego do pomieszczenia.


Zaczynając swoją przygodę z kinem domowym warto odpowiedzieć sobie na zapytanie, co chcemy uzyskać.


telewizory
Bloger: Robert Couse-Baker
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zwalnik


Wytwórcy samochodów często pozostawiają w silnikach duży zapas wielu parametrów po to, aby „uwalniać” je w nowocześniejszych modelach albo dopasowywać do oprzyrządowania, wielkości, czy też masy konkretnego czterokołowca. Dokładnie ten sam silnik może posiadać aż kilka różnych wartości mocy oraz obrotowego momentu. Stosując chiptuning, a więc modyfikację seryjnego oprogramowania komputera kierującego napędem mamy możliwość regulacji oraz wyciągnięcia „ukrytych” parametrów w dużym zakresie dowolności. Źle przeprowadzony zabieg chiptuningu przez "domorosłych speców" niemających odpowiedniego zaplecza technologicznego oraz rzecz jasna wiedzy najczęściej kończy się kłopotliwymi rezultatami. Podobnych zmian "na oko", bez pomiarów na hamowni nie da się odpowiednio uskutecznić.


Nieraz wgrywają oni oprogramowanie modyfikujące modyfikujący po dwa razy, dlatego że żadna z tych operacji nie zapewniała oczekiwanego następstwa. Okazuje się potem, że nie mogła przynieść jako że auto miało nie wykrytą, nierzadko bagatelną usterkę.
18-01-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.