Co to jest chiptuning?

Wyższa moc oraz mniejsze spalanie? Wszystko jest możliwe - starczy, iż zafundujesz napędowi chiptuning. Przeczytaj, kiedy takowa modyfikacja skończy się powodzeniem, a kiedy niepowodzeniem i uszkodzeniami.


Tuning może obejmować rozmaite podzespoły samochodu (dla przykładu silnik) oraz może być wykonywany z założeniem dokonania różnych celów. Pewnym z nich jest podwyższenie mocy i momentu obrotowego napędu przy jednoczesnym obniżeniu poziomu palenia. Najodpowiedniej jest go przeprowadzić poprzez coraz bardziej popularny w Polsce chiptuning. Wykonany profesjonalnie poprzez kompetentnego mechanika daje bardzo dobre rezultaty i co ważne, podnosi też poziom bezpieczeństwa jeżdżenia.


Sprawdź też

Czyszczenie pralki mamy szansę sami systematycznie wypełniać

kosmos
Bloger: TRANSCEND
Zaczerpnięte z: TRANSCEND
Powinno się powiedzieć, co przy przeróżnych sprzętach mamy szansę wykonać samodzielnie, a do czego musimy przyjmować specjalistów. Wtenczas będziemy posiadali świadomość, że z powodzeniem będziemy mogli wykorzystywać z konkretnych sprzętów przez dużo lat.


Ile będzie kosztować wymiana łożyska w pralce?


Gdy nie zbyt odpowiednio znamy się na pralkach i na tym, jak one funkcjonują, to bez wątpienia powinniśmy posiadać pewność, że wymiana łożyska w pralce powinna okazać się być przeprowadzona przez eksperta https://youtube.com/playlist?list=PLCCDDA73998ED .


telewizory
Bloger: Robert Couse-Baker
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zwalnik


Wytwórcy samochodów często pozostawiają w silnikach duży zapas wielu parametrów po to, aby „uwalniać” je w nowocześniejszych modelach albo dopasowywać do oprzyrządowania, wielkości, czy też masy konkretnego czterokołowca. Dokładnie ten sam silnik może posiadać aż kilka różnych wartości mocy oraz obrotowego momentu. Stosując chiptuning, a więc modyfikację seryjnego oprogramowania komputera kierującego napędem mamy możliwość regulacji oraz wyciągnięcia „ukrytych” parametrów w dużym zakresie dowolności. Źle przeprowadzony zabieg chiptuningu przez "domorosłych speców" niemających odpowiedniego zaplecza technologicznego oraz rzecz jasna wiedzy najczęściej kończy się kłopotliwymi rezultatami. Podobnych zmian "na oko", bez pomiarów na hamowni nie da się odpowiednio uskutecznić.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.