Co to jest kamera termowizyjna Flir, do jakiego celu funkcjonuje oraz dlaczego mogłaby nawet ratować życie?

Czy wiesz, jakiego sprzętu używają pracownicy straży pożarnej, aby przetestować, czy też gdzieś w zgliszczach spalonego przykładowo na przykład zabytkowego budynku nie tli się jeszcze jakikolwiek żar? Urządzenia takiego używa również czasem przykładowo policja przy poszukiwaniu różnych ludzi.


Niniejszym mechanizmem jest kamera termowizyjna Flir, zatem szczególna kamera (czytaj resztę pod adresem), która nie rejestruje rzeczywistego widoku tylko jego odbicie w aspekcie temperatur zbadanych obiektów. Na pewno znamy ogólny proces takiego badania z różnych filmów. Większość budynków na obrazie zapisanym za pomocą takiej kamery są fioletowego koloru, lecz im cieplejsze, tym jaśniejsze. Ich kolorystyka przechodzi zatem od koloru fioletowego przez czerwień oraz żółtość, aż do bieli. Odmienną nazwą takiego sprzętu to kamera na podczerwień. Jednak takie kamery nie wyłącznie rejestrują obraz. Posiadają innowacyjne technologie, które sprzyjają do zwiększenia klasy rejestrowanego obrazu, co niezwykle przyczynia się do nasilenia procesu oceny wizji oraz zaawansowane technologie służące do np. sporządzania raportów.


A w jaki sposób prezentuje się tego typu kamera? Okazuje się, iż tutaj nie ma niespodzianek - bardzo przypomina wizualnie zwykły aparat fotograficzny. W końcu to kamera, lecz, kolokwialnie mówiąc, na podczerwień. Jest oczywiście także niezwykle lekka, co powoduje, iż kamera (kamera online) termowizyjna Flir jest wyjątkowo poręcznym i przydatnym w niektórych okolicznościach mechanizmem.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.