Co to jest skopometr i do czego mogłoby służyć takowe narzędzie w dłoniach fachowca?

Jak powszechnie wiadomo, dokoła nas każdego dnia pracuje wiele person, jakie dbają o prawidłowe działanie wielu urządzeń, bez których nie żylibyśmy na szczeblu, do którego przyzwyczaił nas XXI w.


Wielokrotnie są to technicy, którzy do swojej pracy używają złożonych sprzętów, na których ani jeden laik nic nie umiałby zrobić, gdyż do ich użytkowania wymagane jest profesjonalne szkolenie.


Element drukarki
Bloger: Creative Tools
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Najlepszy smartfon

praca w biurze
Bloger: Jim Larrison
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nabywając telefon komórkowy, trzeba być wybrednym. W końcu będzie ci on towarzyszył w wielu wypadkach: przy pstrykaniu zdjęć, graniu, korzystaniu z serwisów społecznościowych, pisaniu wiadomości a także maili.


Które to mogą być urządzenia? Przykładowo może to być skopometr, zatem cyfrowy oscyloskop, który ułatwia szybką lokalizację ewentualnych awarii, ich usuwanie i, poniekąd przy okazji, uzyskiwanie odpowiedzi na pytanie: dlaczego one powstały. Takowy skopometr nie jest urządzeniem, na nabytek którego może pozwolić sobie każdy. Jest tak dlatego, iż ma niezwykle skomplikowaną budowę, choć z wyglądu mógłby trochę przypominać stary telefon komórkowy.


Onyx Boox X60
Bloger: Tabasco PR
Zaczerpnięte z: Tabasco PR


Taki skopometr ma albowiem widoczną na początkowy rzut oka klawiaturę oraz nad nią kolorowy wyświetlacz. Ma również zamontowany tak zwany rejestrator wydarzeń, co ułatwia później diagnozę takiej usterki. Zawiera także tzw. multimetr. Innowacyjne skopometry umożliwiają obsługę wydarzeń bez konieczności użycia dłoni. Umożliwiają one m.in. pomiary zasilania, rezystancji, diod ciągłości oraz pojemności elektrycznej. Pozostałymi słowami takie oscyloskopy elektroniczne są urządzeniami fachowymi. Muszą więc kosztować.


Wszakże nie należałoby się tym niepokoić, gdyż to nie jest towar dla tzw. szarego obywatela. Jemu starczy fakt, iż specjaliści mają tak rozbudowane urządzania, za pomocą których dbają o nasz luksus istnienia.
05-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.