Co to jest skopometr i do czego mogłoby służyć takowe narzędzie w dłoniach fachowca?

Jak powszechnie wiadomo, dokoła nas każdego dnia pracuje wiele person, jakie dbają o prawidłowe działanie wielu urządzeń, bez których nie żylibyśmy na szczeblu, do którego przyzwyczaił nas XXI w.


Wielokrotnie są to technicy, którzy do swojej pracy używają złożonych sprzętów, na których ani jeden laik nic nie umiałby zrobić, gdyż do ich użytkowania wymagane jest profesjonalne szkolenie.


Element drukarki
Bloger: Creative Tools
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Możliwości nowoczesnej telefonii Co podpowiadają fachowcy

voip
Bloger: Hades2k
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że szeroko rozumiana telefonia odgrywa niesamowicie wręcz ważną rolę w naszym życiu codziennym. Co prawda z pozoru wygląda na to, że obecnie mamy do dyspozycji już całe mnóstwo innych, świetnych metod komunikowania się z innymi ludźmi, w związku z czym telefony same w sobie znacznie straciły na znaczeniu.


Które to mogą być urządzenia? Przykładowo może to być skopometr, zatem cyfrowy oscyloskop, który ułatwia szybką lokalizację ewentualnych awarii, ich usuwanie i, poniekąd przy okazji, uzyskiwanie odpowiedzi na pytanie: dlaczego one powstały. Takowy skopometr nie jest urządzeniem, na nabytek którego może pozwolić sobie każdy. Jest tak dlatego, iż ma niezwykle skomplikowaną budowę, choć z wyglądu mógłby trochę przypominać stary telefon komórkowy.


Onyx Boox X60
Bloger: Tabasco PR
Zaczerpnięte z: Tabasco PR


Taki skopometr ma albowiem widoczną na początkowy rzut oka klawiaturę oraz nad nią kolorowy wyświetlacz. Ma również zamontowany tak zwany rejestrator wydarzeń, co ułatwia później diagnozę takiej usterki. Zawiera także tzw. multimetr. Innowacyjne skopometry umożliwiają obsługę wydarzeń bez konieczności użycia dłoni. Umożliwiają one m.in. pomiary zasilania, rezystancji, diod ciągłości oraz pojemności elektrycznej. Pozostałymi słowami takie oscyloskopy elektroniczne są urządzeniami fachowymi. Muszą więc kosztować.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.