Czy drukarki wielowymiarowe odmienią przestrzeń nauki, technologii, a może nawet inne obszary działalności ludzkiej?

W ostatnich dniach w sieci wyjątkowo gwarno jest o drukarkach wykorzystujących trójwymiarową technologię. Na niemal każdej platformie i na każdym portalu informacyjnym z łatwością doszukamy się nowe, niebywałe zapisy wideo, na których takie sprzęty wykonują przestrzenne przedmioty, zaczynając od tych których używamy każdego dnia, po wytworzenie tak wspaniałych projektów, jak dla przykładu w pełni funkcjonalna proteza ręki.

drukowanie 3d
Po pierwsze, spróbujmy dowiedzieć się jak to działa, jednak nie jest to takie proste, bo drukarka drukarce nie równa więc rodzajów drukarek 3D jest kilka. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych jest FDM, co oznacza osadzanie topionego metalu. Nieszczególnie przejrzysta nazwa, czyż nie? Oznacza to jednak „drukowanie” substancji ogrzanej do temperatury jej topnienia i przepychanie jej przez spłaszczoną rurkę. Jednakże najlepszym na tę chwilę sprzętem budującym w trójwymiarze niewątpliwie jest drukarka 3D SLS. (http://drukarki3d.pl/materialy/sls/) Wyjaśniając skrót otrzymujemy metodę selektywnego spiekania laserowego,charakteryzującą się spalaniem przez laser kolejnych bardzo cienkich warstw materiału, w wyniku czego wytwarza on wybrane punkty.Następnie nieutwardzony proszek trzeba usunąć i tak otrzymywany jest gotowy obiekt. Dlaczego, że ten rodzaj drukarek deklasuje inne? Przede wszystkim jest on o wiele dokładniejszy, a także dający znaczniejszą swobodę jego używania. Niestety technika ta nie jest dostępna dla użytkowników domowych, a jedynie dla profesjonalnych laboratoriów technicznych.


Sprawdź też

Jak nie dać się oszukać przez wyrachowanych fachowców od urządzeń rtv i agd?

pralka
Bloger: Candy Polska
Zaczerpnięte z: Candy Polska
Niedziałający sprzęt może skutecznie popsuć nastrój i wprowadzić napiętą atmosferę w najmniej oczekiwanej sytuacji. Do momentu kiedy wszystko działa bez zarzutów większość osób nie zawraca sobie głowy właściwą konserwację i dostępność części zamiennych. Jednak jeśli dojdzie już do najgorszego, zamiast natychmiast wzywać fachowca, warto postarać się dokonać naprawy samemu, pod warunkiem, że jest to bezpieczne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.