Czy drukarki wielowymiarowe odmienią przestrzeń nauki, technologii, a może nawet inne obszary działalności ludzkiej?

W ostatnich dniach w sieci wyjątkowo gwarno jest o drukarkach wykorzystujących trójwymiarową technologię. Na niemal każdej platformie i na każdym portalu informacyjnym z łatwością doszukamy się nowe, niebywałe zapisy wideo, na których takie sprzęty wykonują przestrzenne przedmioty, zaczynając od tych których używamy każdego dnia, po wytworzenie tak wspaniałych projektów, jak dla przykładu w pełni funkcjonalna proteza ręki.

drukowanie 3d
Po pierwsze, spróbujmy dowiedzieć się jak to działa, jednak nie jest to takie proste, bo drukarka drukarce nie równa więc rodzajów drukarek 3D jest kilka. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych jest FDM, co oznacza osadzanie topionego metalu. Nieszczególnie przejrzysta nazwa, czyż nie? Oznacza to jednak „drukowanie” substancji ogrzanej do temperatury jej topnienia i przepychanie jej przez spłaszczoną rurkę. Jednakże najlepszym na tę chwilę sprzętem budującym w trójwymiarze niewątpliwie jest drukarka 3D SLS. (http://drukarki3d.pl/materialy/sls/) Wyjaśniając skrót otrzymujemy metodę selektywnego spiekania laserowego,charakteryzującą się spalaniem przez laser kolejnych bardzo cienkich warstw materiału, w wyniku czego wytwarza on wybrane punkty.Następnie nieutwardzony proszek trzeba usunąć i tak otrzymywany jest gotowy obiekt. Dlaczego, że ten rodzaj drukarek deklasuje inne? Przede wszystkim jest on o wiele dokładniejszy, a także dający znaczniejszą swobodę jego używania. Niestety technika ta nie jest dostępna dla użytkowników domowych, a jedynie dla profesjonalnych laboratoriów technicznych.


Sprawdź też

Jakiego rodzaju możliwości będzie obecnie dawać wirtualna rzeczywistość, zalety kamer które mogą nagrywać w technologii 360.

kamera
Bloger: Sinchen.Lin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wirtualna rzeczywistość po raz pierwszy się pojawiła w latach dziewięćdziesiątych. Wtedy już bowiem w sprzedaży ukazały się pierwsze okulary, które przenieść miały graczy o wirtualnego świata. Dzięki nim było możliwe obserwowanie każdego wydarzenia w taki sposób, gdyby mogło się oglądać naprawdę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.