Czy drukarki wielowymiarowe odmienią przestrzeń nauki, technologii, a może nawet inne obszary działalności ludzkiej?

W ostatnich dniach w sieci wyjątkowo gwarno jest o drukarkach wykorzystujących trójwymiarową technologię. Na niemal każdej platformie i na każdym portalu informacyjnym z łatwością doszukamy się nowe, niebywałe zapisy wideo, na których takie sprzęty wykonują przestrzenne przedmioty, zaczynając od tych których używamy każdego dnia, po wytworzenie tak wspaniałych projektów, jak dla przykładu w pełni funkcjonalna proteza ręki.

drukowanie 3d
Po pierwsze, spróbujmy dowiedzieć się jak to działa, jednak nie jest to takie proste, bo drukarka drukarce nie równa więc rodzajów drukarek 3D jest kilka. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych jest FDM, co oznacza osadzanie topionego metalu. Nieszczególnie przejrzysta nazwa, czyż nie? Oznacza to jednak „drukowanie” substancji ogrzanej do temperatury jej topnienia i przepychanie jej przez spłaszczoną rurkę. Jednakże najlepszym na tę chwilę sprzętem budującym w trójwymiarze niewątpliwie jest drukarka - oferta - 3D SLS. (http://drukarki3d.pl/materialy/sls/) Wyjaśniając skrót otrzymujemy metodę selektywnego spiekania laserowego,charakteryzującą się spalaniem przez laser kolejnych bardzo cienkich warstw materiału, w wyniku czego wytwarza on wybrane punkty.Następnie nieutwardzony proszek trzeba usunąć i tak otrzymywany jest gotowy obiekt. Dlaczego, że ten rodzaj drukarek deklasuje inne? Przede wszystkim jest on o wiele dokładniejszy, a także dający znaczniejszą swobodę jego używania. Niestety technika ta nie jest dostępna dla użytkowników domowych, a jedynie dla profesjonalnych laboratoriów technicznych.


Sprawdź też

Co to jest kamera termowizyjna Flir, do jakiego celu funkcjonuje oraz dlaczego mogłaby nawet ratować życie?

Dyski SSD 470 Series
Bloger: Samsung
Zaczerpnięte z: Samsung
Czy pamiętasz, którego sprzętu używają strażacy, żeby sprawdzić, czy też gdzieś w ruinach spalonego np. zabytkowego budynku nie tli się jeszcze jakiś żar? sprzętu takiego używa również czasami przykładowo policja przy odszukiwaniu różnorodnych ludzi.


Tym urządzeniem jest kamera termowizyjna Flir, czyli specjalna kamera, która nie zapisuje rzeczywistego obrazu tylko jego odzwierciedlenie w aspekcie {temperatur|temp.

wydruk 3d
Sprzęty te, na czele których stoi drukarka 3D SLS, wykorzystywane są na prawie wszystkich polach działalności ludzkiej- przeczytaj więcej: www.drukarki3d.pl. Zaczynając od różnych przedmiotów wytworzonych z tworzywa sztucznego,takich jak modeli, prototypów, części innych maszyn, a kończąc na wytworach z czekolady i setek innych artykułów spożywczych. To jednak nie, gdyż wszystko wskazuje na to, iż drukarka 3D SLS stanie się przełomowa, także dla medycyny. Dzięki technice trójwymiarowej, tworzone są obecnie protezy kończyn, a także różnego rodzaju tkanki, całkowicie zdatne do przeszczepów.

Jak widać drukarki wielowymiarowe rewolucjonizują znaną nam rzeczywistość, wpływając na wszystkie dziedziny naszego życia. Jednakże sporo ludzi podkreśla, że mogą zostać one użyte do celów przestępczych, przykładowo do wytwarzania broni przez organizacje terrorystyczne. Być może, z tej przyczyny nie są one udostępniane dla każdego, kto dysponuje pieniądze i chce posiadać drukarkę 3D.
19-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.