Czy Twój mężczyzna bierze udział w obowiązkach domowych? Jeżeli nie to zdecydowanie powinien zacząć!

Nie da się zaprzeczyć, że przez setki lat zajmowanie się domostwem było obowiązkiem praktycznie wyłącznie kobiety. Tradycja ta pochodzi jeszcze z czasów prehistorycznych, gdy mężczyzna wychodził na cały dzień z domu na polowanie, a kobieta w tym czasie miała za zadanie opiekowanie się dziećmi i domem. Choć od tamtych czasów minęły już setki lat, wciąż w naszym społeczeństwie panuje mit, że to dziewczyny powinny zajmować się obowiązkami domowymi, zaś obowiązkiem mężczyzny jest zadbać o utrzymanie tego domu - kiedyś oznaczało to przyniesienie zabitego zwierzęcia na obiad, dziś natomiast przynoszenie z pracy pieniędzy na utrzymanie rodziny. Czy jednak w współczesnych czasach tego typu podział ról nadal się sprawdza? Okazuje się, że nie do końca.


kawa z ekspresu
Zaczerpnięte z: en.wikipedia.org
Przede wszystkim trzeba zwrócić szczególną uwagę na zmianę pozycji kobiet w społeczeństwie, jaka dokonała się za sprawą feministek - -> zobacz szczegóły (-> zobacz szczegóły). Obecnie kobiety są o wiele bardziej niezależne niż jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu. Współczesna dziewczyna niewątpliwie znakomicie wie, jak rozkręcić ekspres lub na przykład wymienić popsutą żarówkę. Okazuje się, że choć takie zadania tradycyjnie należały do mężczyzn, dzisiejsze kobiety świetnie radzą sobie z naprawą poszczególnych sprzętów kuchennych. Zepsuta zmywarka nie jest już wielkim kłopotem, a nawet jeżeli kobieta nie może sobie z nią poradzić - właściwie w każdej chwili może wezwać po pomoc fachowca, który się tym zajmie. Jest to oczywiście niezwykle wygodne, bo nie trzeba w każdej chwili liczyć na pomoc mężczyzn, ale można świetnie poradzić sobie samemu. Równocześnie faceci zaczynają brać coraz większy udział w pracach domowych. Spory wpływ na to miał bez wątpliwości rozwój technologii - jeśli teraz w co drugim polskim domu jest zmywarka to bez wątpienia mężczyźni częściej angażują się w jej napełnianie niż w klasyczne zmywanie naczyń. Jednocześnie niejednokrotnie starają się również wypełniać inne, bardziej męskie obowiązki domowe, jak wspomniana wyżej naprawa różnych niewielkich usterek.


akcesoria do sprzątania
Bloger: FolsomNatural
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przecież praktycznie każdy mężczyzna wie świetnie, jak rozkręcić ekspres do kawy - pytanie tylko, czy ma na to ochotę. Okazuje się, że w współczesnych czasach coraz bardziej zacierają się różnice pomiędzy konkretnymi płciami. Kobiety często zajmują się drobnymi naprawami w domu, a mężczyźni zdecydowanie coraz częściej angażują się w pomoc. Coraz częściej faceci zajmują się również wychowywaniem dzieci - jak dużo prądu bierze zmywarka (jak dużo prądu bierze zmywarka).
28-07-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.