Czy tworzenie stron www mogłoby być przyjemne nie tylko dla grafików?

Wielu osobom tworzenie stron www kojarzy się wyłącznie z czarną magią. Języki programowania, istniejące w nich obiekty czy też funkcje są dostatecznie enigmatycznie.
A jeśli wspomnimy, że konieczne jest utworzenie estetycznej szaty graficznej oraz umieszczenie całego projektu na pewnym serwerze, to ogół koniecznych prac może przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście istnieje interesujące rozwiązanie tego kłopotu. Jest nim kreator www, czyli narzędzie, dzięki któremu każdy mógłby w niezwykle łatwy sposób utworzyć swoją efektownie wyglądającą stronę internetową. Jej ogólny wygląd możemy ustalić poprzez wybranie w najwyższym stopniu nam odpowiadającego szablonu, który może być przydzielony do jednej z paru kategorii tematycznych. Kolejne detale, takie jak krój czcionki czy poszczególne grafiki lub animacje, moglibyśmy dobrać w kolejnych krokach robienia naszego projektu. Dzięki użyciu takiego kreatora, tworzenie witryn internetowych nie będzie już pracą skomplikowaną. Przeciwnie, zobaczymy, że projektowanie może sprawić dużą satysfakcję.


laptop
Bloger: Wilson Hui
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Niestety przy użyciu tego urządzenia nie będziemy mogli przygotować jakichkolwiek bardziej złożonych rozwiązań, które wykorzystywałyby m.in. szczególnie utworzone relacyjne bazy danych, jednak z innej strony spoglądając - do amatorskich wykorzystań nie jest to wcale konieczne. Jeżeli chciałbyś wykonać dopiero swój pierwszy projekt, należy dobrać taki kreator, który będzie miał rozwiniętą pomoc.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.