Czym jest centralny odkurzacz i jaki warto wybrać model? O czym należy pamiętać przed jego kupnem?

Naprawdę znaczące powierzchnie wymagają bardziej znaczącego nakładu pracy w okresie sprzątania. Ażeby robić to bardziej skutecznie, najlepiej zainwestować w centralny odkurzacz.

profesjonalny odkurzacz
Bloger: Martin Abegglen
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Tego typu odkurzacz to dość skomplikowana instalacja, składa się z wielu komponentów. Mamy więc jednostkę centralną, zadaniem jej jest wytworzenie podciśnienia w instalacji. Istnieją rury PCV, jakie są rozprowadzane w całym domu, pojawiają się w kanałach wentylacyjnych, ścianach oraz podłodze. Innym elementem są gniazda ssące. Montuje się je na końcu rur w wybranych miejscach w domu, zwłaszcza tam, gdzie jest konieczność podłączenia węża ssącego oraz odkurzenia powierzchni.

Mamy węża ssącego, który jest bardziej długi niż w zwykłych odkurzaczach, ma aż 7-9 metrów. Na końcu warto wspomnieć o dodatkach, przykładowo o automatycznej szufelce z otworem, jaka będzie odprowadzać kurz. Jeśli chodzi o koszt tego rodzaju odkurzacza to na pewno należy przygotować się na znaczny wydatek. Odkurzacz - sprawdź (odkurzacz centralny beam) do średnich gabarytów domu to koszt min. tysiąc pięćset złotych złotych, ale już bardziej profesjonalne kosztują sześć-siedem tysięcy złotych. Jak bierzemy pod uwagę fakt, iż odkurzacze centralne montuje się najczęściej już w trakcie budowy domy (ile kosztuje odkurzacz centralny), to tego rodzaju dodatkowy koszt nie jest już bardzo duży, szczególnie jak rozważy się korzyści, jakie przyniesie montaż tego rodzaju urządzenia. Odkurzacz (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) centralny to same plusy, pozwala on odprowadzanie kurzu oraz zanieczyszczeń na zewnątrz budynku, działa prawie bezgłośnie. Jak chcemy wybrać najlepszy odkurzacz, to zwracajmy uwagę na maksymalną powierzchnię, którą jest w stanie wysprzątać dany model.


Sprawdź też

Odkurzacz - kilka słów o jego głównych odmianach, oraz rodzajach filtrów

odkurzacz
Bloger: ecoev
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W obecnych czasach zadanie odkurzacza nie kończy się tylko na zbieraniu zabrudzeń - powstały różne rodzaje odkurzaczy, które to pomijając napomkniętą funkcję mogą również prać nasze dywany, czy zbierać wodę z powierzchni podłogi.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.