Czym jest ciepłomierz oraz jaka jest jego rola?
Przerażają cię rachunki za ogrzewanie?

Jest to urządzenie pozwalające na znaczną oszczędność budżetu i sposobność przeznaczenia gotówki na inne, lepsze cele, np. weekendowy wypad z najbliższymi nad jezioro. Czym tak naprawdę są ciepłomierze oraz jakie są ich funkcje?

Ciepłomierz skrupulatnie informuje, jak dużo ciepła zostało już pobrane i jak wysoki w związku z tym będzie nasz rachunek. Można zainstalować go w każdym budynku oraz często jest wykorzystywany przez właścicieli domów czy mieszkań, które wynajmują zainteresowanym. Dzięki temu mogą bez kłopotu wyliczyć rachunek za ilość ciepła, które pobrali i kwoty te zaprezentować wynajmującym konkretne lokum osobom. Gdzie trzeba je montować? W blokach doskonałym miejscem są szafki rozdzielcze umiejscowione w korytarzu. Warto też zobaczyć www.bmeters.pl/pl/zdalny_odczyt_cieplomierzy/183/.

Warto jest zamknąć je na klucz, by nikt niepożądany nie mógł do nich zaglądać. Spisywaniem informacji powinien zajmować się administrator budynku. W domach jednorodzinnych natomiast sami zajmiemy się pilnowaniem stanu naszego licznika i nadzorować należności, które będziemy zmuszeni ponieść na rzecz ogrzewania. Najlepiej jest od razu zainwestować w nowoczesne urządzenia, gdyż ciepłomierze wykorzystujące nowe technologie mogą nie tylko skrupulatnie wskazywać aktualny stan poboru ciepła, lecz również zawiadamiać, jeśli instalacja uległa awarii. Dzięki temu sprawnie podejmiemy konieczne kroki i w naszym domu albo mieszkaniu w dalszym ciągu będzie ciepło. Jest kilka typów ciepłomierzy, między innymi ciepłomierz mechaniczny, w którym zastosowany jest wirnik obracający się razem z przepływem wody oraz ultradźwiękowy, wykorzystujący w tym celu ultradźwiękowe fale.

ciepłomierz
Czym kierować się poszukując odpowiedniego ciepłomierza? Zasadnicza jest skrupulatność pomiaru, gdyż w przeciwnym wypadku nie będziemy w stanie odpowiednio wyliczyć wysokości rachunku oraz może się okazać, iż zapłacimy więcej, niż na początku się wydawało. Ciepłomierze powinny mieć także wyraźne wyświetlacze, abyśmy mogli bez trudności sprawdzić obecny stan pobranego ciepła i mieć czujnik temperatury (www.bmeters.pl/pl/cieplomierze/258/).


Sprawdź też

W jaki sposób zostać pracownikiem PSP oraz jakiego rodzaju to daje zyski?

straż pożarna
Bloger: MAURO CATEB
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jest parę zawodów, w których pragną pracować dzieciaki. Takim zawodem często jest strażak, do którego zadań zalicza się nie tylko gaszenie pożarów, ale również pomoc przy występowaniu klęsk żywiołowych lub choćby przy co poniektórych wypadkach na drodze.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.