Czym jest mining machinery, gdzie się tę naukę stosuje oraz jakie są możliwości zatrudnienia?

Mnóstwo z nas w czasie dzieciństwa oraz dorastania wypełniało sobie czas grając w gry informatyczne. Niektóre z nich były gierkami taktycznymi, w których musieliśmy wydobywać w kopalniach różne materiały, na przykład węgiel, żelazo czy też srebro.


Potem co poniektórzy z ludzi, już po zakończeniu uczelni, postanowiło młodzieńcze rozrywki przełożyć do dorosłego już wszakże życia.
mining machinery
Bloger: Michael Coghlan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


baza danych


Zaczęliśmy się więc interesować problematyką mining machinery, czyli maszynerią górniczą. W czasie studiów taki kierunek nazywany jest następująco: inżynieria urządzeń górniczych. Przed dziesiątkami wiosen jako mining machinery, pracownicy w kopalniach wykorzystywali po prostu koniki ciągnących początkowo drewniane, a później wykonane z metalu małe wagony, do jakich wrzucano fedrunek odebrany ziemi za pośrednictwem kilofów. Potem mining machinery występowała pod postacią urządzeń górniczych uruchamianych silnikami parowymi. Wspólnie z nastaniem rebelii maszynowej w XIX w. mining machinery rozpoczęła oznaczać użycie najpierw motorów spalinowych a następnie elektrycznych.


Każdy abiturient kierunku mining machinery ma bogate doświadczenie również w kopalniach odkrywkowych jak i w podziemnych. Wszyscy uczniowie kierunku mining machinery są prawidłowo wyposażeni w różnorakiego wariantu narzędzia, przykładowo w kruszarki czy też spycharki.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.