Czym są konsumenckie bazy danych? Dowiedzmy się więcej ciekawych faktów na ich temat.

Konsumenckie bazy danych są to najprościej mówiąc precyzyjny pakiet wiadomości na temat osób prywatnych udzielonych osobiście przez nie. Jak tego typu wiadomości są zbierane?Najczęściej ma to miejsce w trakcie papierowych ankiet czy drogą elektroniczną.


call center
Zaczerpnięte z: pixabay.com


Sprawdź też

W dobie nowoczesnych rozwiązań wszystko ulega ciągłym udoskonaleniom

Oracle
Bloger: Tirso Lecointere
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nie omijają one absolutnie żadnej gałęzi. Innowacyjne rozwiązania bardzo chętnie bywają wykorzystywane również w szkolnictwie i to nie jedynie przez wykładowców, ale także przez samych uczniów.


Kilkanaście lat wstecz aktywność ucznia przejawiała się przede wszystkim poprzez realizowanie na ochotnika referatów z danego tematu.


Bardzo często tego typu informacje są pozyskiwane w momencie udziału w akcjach promocyjnych prowadzonych dla przykładu przez serwisy internetowe. Dlatego, że tego rodzaju działania są przeprowadzane na bieżąco, więc informacje są aktualne. Oczywiście wszystkie dane są uzupełniane o kontaktowe dane np. o numery telefoniczne albo adresy mailowe.


call center
Bloger: Senado Federal
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Konsumenckie bazy danych to bazy informacji dla każdej z firm które prowadzą sprzedawanie artykułów czy usług. Jest to dobre rozwiązanie, dzięki czemu możliwe jest, bez potrzeby opuszczania siedziby firmy i bez marnotrawstwa czasu, a tym samym pieniędzy znalezienie odbiorców dla swojej firmy. Konsumenckie bazy danych są posortowane według drobiazgowo nakreślonych kryteriów, dlatego oferta może być wysłana do konkretnych osób, a nie do przypadkowych osób. Kryteria są napraWDę szczegółowe i mogą dotyczyć nie tylko z adresem zamieszkania, lecz dla przykładu kwot wydawanych na internetowe zakupy czy częstość udziału w konkursach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.