Do jakich celów stosowane są spektrofotometry?

Nowoczesne laboratoria wyposażone są we wszelkiego typu urządzenia, dzięki którym możemy przeprowadzać badania oraz realizować wymagane działania. Jednym z niniejszych sprzętów jest spektrofotometr. Do czego służy i jakie są jego swoiste atrybuty? Rozpocznijmy od tego, iż spektrofotometry mogą być używane w każdym laboratorium, w jakim wykonywane są prace badawczo-analityczne. Nie musi być to jedynie laboratorium chemiczne, może być to również laboratorium biologiczno-biotechnologiczne czy przemysłowe bądź diagnostyczne.
laboratorium
Bloger: Karen Mardahl
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ich główną rolą jest oznaczanie jakościowe oraz ilościowe, do czego wykorzystuje się oznaczenia kolorymetryczne. Badana próbka weryfikowana jest między innymi pod kątem gęstości optycznej lub barwy danej substancji. Dzięki temu można dowiedzieć się, jaka jest w niej zawartość związków chemicznych czy wykonać inne badania, na przykład na kinetykę reakcji chemicznych. W dzisiejszych czasach spektrofotometry to bezapelacyjnie zaawansowane sprzęty, które umożliwiają znacznie zredukować ilość badanego materiału - http://www.donserv.pl/katalog-produktow/spektrofotometry-uv-vis.html.


Sprawdź też

Nowe pojęcia, które nie są nam obce, ale których nieznana jest nam definicja. Poniżej przykłady tego typu zagadnień

nowe pojęcia w internecie
Bloger: Epicantus
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obecnie mamy do czynienia z wieloma zagadnieniami, które pojawiły się niedawno, często są to obco brzmiące nazwy. Nie każdy ma świadomość o co w tym chodzi, dlatego często są z tym problemy. Postaramy się objaśnić trzy bardzo interesujące pojęcia, jakie stale obijają się o uszy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.