Informacje dotyczące kłopotów z wyposażeniem domowym

Każdy z nas doskonale wie, że wszelkiego rodzaju urządzenia mają to do siebie, iż po pewnym czasie mogą sprawiać kłopot z poprawnym działaniem. Jak radzić sobie z takimi problemami? Podsuwamy rozwiązania na dwa najczęstsze problemy, które występują w domu.


czyszczenie pralki
Bloger: vastateparksstaff
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


specjaliści
Bloger: Arkadiusz Sikorski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jak oczyścić pralkę?


Po pewnym czasie użytkowania pralka może nieprzyjemnie pachnieć. By zlikwidować nieprzyjemny zapach wydostający się z bębna, konieczne jest czyszczenie pralki odpowiednimi środkami - sporo więcej przeczytasz pod tym adresem (sporo więcej przeczytasz pod tym adresem). Takiś środków trzeba użyć w miejscach, w których widoczny jest grzyb, ale również należy oczyścić dozowniki na proszek i płyn. Prostym sposobem na oczyszczenie bębna będzie wlanie dwóch litrów octu spirytusowego i dodanie odkamieniacza do pralek. Następnie powinno się ustawić najwyższa temperaturę i wlączyć pranie (z pustym bębnem). Można także użyć 2-3 opakowań kwasku cytrynowego oraz 2 szklanek octu. Dobrą metodą na oczyszczenie bębna jest włączenie pustego prania na 90 stopni Celsjusza z 0,5 kg kg sody oczyszczonej. Jeśli tego opisane zabiegi zawiodą, może okazać się, iż konieczna jest wymiana jakiegoś elementu w pralce, a do tego już lepiej wezwać fachowca.


Sprawdź też

Z jakich powodów warto w pewnych przypadkach wziąć się za naprawianie samemu sprzętu AGD.

samochód
Bloger: Farrell Small
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Każde urządzenie w domu po jakimś okresie użytkowania może się zepsuć. Spiskowe, nie potwierdzone jednak w praktyce teorie spiskowe głoszą, ze producenci projektują specjalnie sprzęt tak, aby zepsuł się on niedługo po skończeniu gwarancji.


Jaki pilot kupić?


Chyba każdy posiadać jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego, takiego jak telewizor czy odtwarzacz płyt, spotkał się z problemem, gdy jeden z pilotów się zepsuł bądź zaginął -ważna strona (ważna strona). Ręczne obsługiwanie urządzeń nie jest wygodne, więc pojawia się pytanie - jaki pilot kupić? Dobrze wiedzieć, iż w tej sytuacji nie trzeba kupować oryginalnego pilota, oddzielnego do każdego sprzętu. Dzisiaj można kupić uniwersalny pilot. Taki pilot pasuje do wielu urządzeń elektronicznych, różniących się funkcją i modelem, przed kupnem powinniśmy jednak sprawdzić jakie konkretnie urządzenia może obsługiwać.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.