Jak kultura wpływa na nasze postrzeganie najbardziej nowych technologii? Jak to może wpływać na nasze funkcjonowanie?

Gdziekolwiek nie pojedziemy świat wszędzie prezentuje się coraz bardziej identycznie. Mamy tu na myśli określone sklepy, które są już w sumie w każdym kraju, identycznie zresztą restauracje. To wpływ globalizacji, i choć możemy tego nie preferować, to niekiedy jest to pomocne, jak trafiamy do miejsca, które znamy chociaż jesteśmy w zupełnie nieznanym miejscu. Pomimo tego są określone różnice, jakie powodują, że każde miejsce na świecie jest raczej odmienne.
To zachowania kulturowe powodują, że tak rzeczywiście jest. Bez rozróżnienia na to, czy jemy w tych samych miejscach, a może mamy podobne przyzwyczajenia, jak nabywamy w sieci, to jednakże każdy pochodzi z odmiennej kultury, z innego państwa i rodziny. Mogą się więc określone zachowania powtarzać, ale kulturę ma się raczej jedną i ona determinuje nasze zachowanie (czytaj o zachowaniach kulturowych). Przykładów możemy mnożyć, ale najlepiej to widać, jak się różnie podchodzi do zdobyczy cywilizacyjnych nowego typu, jak mem. Oczywiście, żadna to zdobycz, ale korzystamy z niej wszyscy, więc tworzy się pytanie, czy wszędzie memy prezentują się identycznie?
komputer
Bloger: Highways Agency
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Wiadomo, że nie, bo z jednej strony każdy wie co to jest mem, lecz czy w każdym zakątku świata prezentuje się tak odmiennie. Otóż nie, i tu właśnie widać, jak konkretne wzorce kulturowe mają na nas wpływ, czasem są one bardziej wspólne, lecz zdarzają się i bardziej odmienne (czytaj, co to jest mem). Świetnie to także widzimy w sytuacji nowych technologii, gdyż w jednym miejscu więcej osób wybiera komputery z Windowsem, w kolejnym bardziej znane są komputery Apple. Podobnie w niektórych kręgach darmowe systemy operacyjne są jednymi godnymi polecenia, w kolejnym ciężko sobie wyobrazić, ażeby nie płacić za tego typu system.


Sprawdź też

Na czym polega zawód elektronika

światło
Bloger: GOCLEVER
Zaczerpnięte z: GOCLEVER
Elektronik jest to osoba która jest odpowiedzialna za naprawę różnego rodzaju elektronicznych urządzeń, ich instalację i konserwację.


Elektronik trudni się więc oprzyrządowaniem a także jego oprogramowaniem w pracowniach produkcyjnych bądź usługowych (w tym drugim przypadku elektronik wyjeżdża do klientów w celu naprawy urządzeń w ich mieszkaniach).
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.