Jak nie dać się oszukać przez wyrachowanych fachowców od urządzeń rtv i agd?

Niesprawny sprzęt potrafi skutecznie zepsuć humor i wprowadzić napiętą atmosferę w najmniej oczekiwanej sytuacji. Do momentu kiedy wszystko działa należycie większość ludzi nie zawraca sobie głowy właściwą konserwację i dostępność elementów zamiennych. Jednak jeśli dojdzie już do najgorszego, zamiast od razu wzywać pana złotą rączkę, dobrze jest spróbować naprawić to samodzielnie, pod warunkiem, że nie zagraża to życiu.
Najbardziej stresujące są sytuacje, gdy sprzęt nie podlega gwarancji i musicie szukać punktu napraw. Nietrudno wtedy stracić głowę i dać się nabić w przysłowiową butelkę. Zanim wezwiecie fachowca, albo pobiegniecie po nowe urządzenie, poczytajcie strony internetowe i blogi tematyczne, ponieważ są one źródłem informacji. Członkowie grup dyskusyjnych wymieniają się swoją wiedzą i wzajemnie sobie pomagają. Dużą część najczęstszych usterek moglibyście usunąć samodzielnie. Wystarczy tylko wymienić niedziałającą część. Jest wiele portali oraz sklepów stacjonarnych i internetowych, które oferują najbardziej popularne części zamienne, poczynając od części do krajalnic i robotów kuchennych aż po grzałki, akumulatorki oraz wiele innych - https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-krajalnic,g49484.html (https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-krajalnic,g49484.html). Specjaliści często doradzają i dają praktyczne porady. Warto posłuchać ich rad, bo pozwoli to wam oszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.
pralka
Bloger: US CPSC
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Czy zdajemy sobie sprawę, że nie możemy dzisiaj istnieć bez elektryczności? Ta świadomość coraz mocniej do nas dociera

tył komputera
Bloger: Michael Coghlan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Każdy z nas powinien wiedzieć, iż elektronika to niezwykle ważna część dzisiejszej technologii, ponieważ wiele wynalazków opiera się na tej dziedzinie. Całe nasze funkcjonowanie jest jakby - mówiąc metaforycznie - podłączone do prądu. Istniejemy, póki ktoś nas nie odłączy.


Od dłuższego czasu panuje pogląd, że urządzenia gospodarstwa domowego w których przestanie działać elektronika są do wyrzucenia albo koszt naprawy dorównuje zakup nowego urządzenia. Jeśli zdecydujecie się na usługi fachowca w przypadku szwankującej pralki, jest duże prawdopodobieństwo, że oznajmi, że winny jest programator, a programator Whirlpool jest nie do wymiany. Zapytajcie w takiej sytuacji o model i osobiście zweryfikujcie jego dostępność w sklepie internetowym lub hurtowni specjalistycznej. Pozwoli to wam także zaznajomić się z cenami i ocenić koszt wymiany - sprawdź sklep North (sprawdź sklep North). Nieznajomość cen jest niezwykle często wykorzystywana przez nieuczciwych serwisantów. Jeśli już postanowicie powierzyć im zakup i wymianę popsutej części, poproście o paragon oraz o gwarancję.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.