Jak nie dać się oszukać przez wyrachowanych fachowców od urządzeń rtv i agd?

Niesprawny sprzęt potrafi skutecznie zepsuć humor i wprowadzić napiętą atmosferę w najmniej oczekiwanej sytuacji. Do momentu kiedy wszystko działa należycie większość ludzi nie zawraca sobie głowy właściwą konserwację i dostępność elementów zamiennych. Jednak jeśli dojdzie już do najgorszego, zamiast od razu wzywać pana złotą rączkę, dobrze jest spróbować naprawić to samodzielnie, pod warunkiem, że nie zagraża to życiu.
Najbardziej stresujące są sytuacje, gdy sprzęt nie podlega gwarancji i musicie szukać punktu napraw. Nietrudno wtedy stracić głowę i dać się nabić w przysłowiową butelkę. Zanim wezwiecie fachowca, albo pobiegniecie po nowe urządzenie, poczytajcie strony internetowe i blogi tematyczne, ponieważ są one źródłem informacji. Członkowie grup dyskusyjnych wymieniają się swoją wiedzą i wzajemnie sobie pomagają. Dużą część najczęstszych usterek moglibyście usunąć samodzielnie. Wystarczy tylko wymienić niedziałającą część. Jest wiele portali oraz sklepów stacjonarnych i internetowych, które oferują najbardziej popularne części zamienne, poczynając od części do krajalnic i robotów kuchennych aż po grzałki, akumulatorki oraz wiele innych - https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-krajalnic,g49484.html (https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-krajalnic,g49484.html). Specjaliści często doradzają i dają praktyczne porady. Warto posłuchać ich rad, bo pozwoli to wam oszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.
pralka
Bloger: US CPSC
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Co to jest kamera termowizyjna Flir, do jakiego celu funkcjonuje oraz dlaczego mogłaby nawet ratować życie?

Dyski SSD 470 Series
Bloger: Samsung
Zaczerpnięte z: Samsung
Czy pamiętasz, którego sprzętu używają strażacy, żeby sprawdzić, czy też gdzieś w ruinach spalonego np. zabytkowego budynku nie tli się jeszcze jakiś żar? sprzętu takiego używa również czasami przykładowo policja przy odszukiwaniu różnorodnych ludzi.


Tym urządzeniem jest kamera termowizyjna Flir, czyli specjalna kamera, która nie zapisuje rzeczywistego obrazu tylko jego odzwierciedlenie w aspekcie {temperatur|temp.


Od dłuższego czasu panuje pogląd, że urządzenia gospodarstwa domowego w których przestanie działać elektronika są do wyrzucenia albo koszt naprawy dorównuje zakup nowego urządzenia. Jeśli zdecydujecie się na usługi fachowca w przypadku szwankującej pralki, jest duże prawdopodobieństwo, że oznajmi, że winny jest programator, a programator Whirlpool jest nie do wymiany. Zapytajcie w takiej sytuacji o model i osobiście zweryfikujcie jego dostępność w sklepie internetowym lub hurtowni specjalistycznej. Pozwoli to wam także zaznajomić się z cenami i ocenić koszt wymiany - sprawdź sklep North (sprawdź sklep North). Nieznajomość cen jest niezwykle często wykorzystywana przez nieuczciwych serwisantów. Jeśli już postanowicie powierzyć im zakup i wymianę popsutej części, poproście o paragon oraz o gwarancję.


Bądźcie ostrożni i nie dajcie się wykiwać przez nieuczciwych serwisantów, którzy z premedytacja wykorzystają waszą ufność, bo wiedzą, że gdy urządzenie przestaje działać w najmniej oczekiwanym momencie, jesteście gotowi zapłacić każdą kwotę, żeby sprawnie pozbyć się problemu. Popytajcie również w kilku punktach serwisowych, aby sprawdzić ceny.
28-07-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.