Jak obecnie rośnie rynek smarftonów i telefonów komórkowych, jakie trendy można na nim zauważyć.

Rynek urządzeń wyposażonych w ekrany dotykowe rośnie w ogromnym tempie. W ciągu roku w krajach całego świata są sprzedawane miliony urządzeń tego typu, a co kilka miesięcy pojawiają się coraz to nowe odsłony najpopularniejszych serii.


pieniądze
Bloger: Rikard Fröberg
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Zdobycze dzisiejszej techniki i nauki – jakim sposobem oddziałują na codzienne życie zwyczajnego człowieka?

SDHC UHS-1 UltimateXX
Bloger: Kingston
Zaczerpnięte z: Kingston
Na przestrzeni wieków nauka wypracowała wiele pomocnych rozwiązań, które stały się fundamentami współczesnego rozwoju technicznego. Jaki wpływ miały te zdobycze na życie zwyczajnego człowieka? Przede wszystkim, wyeliminowane zostały niebezpieczne choroby, które jeszcze do niedawna umiały zebrać rzeczywiście krwawe żniwo, jak na przykład dżuma, kojarzona ze średniowiecznymi zarazami.


Każda nowa premiera budzi wiele emocji, a chyba największe będą dotyczyć firmy Apple. W wielu krajach smartfony z bardzo charakterystycznym ugryzionym jabłkiem są ogromnie popularne, a ludzie stoją niekiedy nawet po kilka dni w kolejkach, aby jako pierwsi kupić nowiutki iphone 8 - http://www.ceneo.pl/18182581. Zresztą smarftony Apple rozbudzały emocje już od pierwszych modeli. Dokładnie to samo działo się w roku 2008, gdy ukazał się iphone3, lecz również w latach późniejszych, gdy na rynek wchodziły kolejne modele. W przypadku innych firm jest bardzo podobnie, przykładowo seria Galaxy Samsunga również w błyskawicznym tempie znika z półek jak tylko się tam pojawi.


Lecz na tak ogromnym rynku zainteresowanych zarobieniem jest dużo więcej. Niektórzy producenci konkurują nie tylko wielkością ekranu i ilością pamięci, ale też nietypowymi funkcjonalnościami. Przykładowo kazam tv 4.5 na pierwszy rzut oka wygląda jak przeciętny, solidnie wyposażony smartfon z Androidem (http://www.ceneo.pl/24532185). Jednak tym, co go wyróżnia pośród innych to tuner DVB-T, który umożliwia oglądanie telewizji.


Tak ogromna popularność telefonów i fakt, że się je coraz częściej zmienia, ma też wpływ na rynek akcesoriów, który rośnie w szybkim tempie. Klienci przede wszystkim kupują kable, ładowarki i słuchawki, a także najróżniejsze etui i obudowy, na przykład takie jak iphone bumper.
29-08-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.