Jak zadbać o bezpieczeństwo telefonu, czyli futerał dla każdego

Mnóstwo osób ma współcześnie smartfony. W pewnym stopniu zastępują one komputer, gromadzone są na nich różnorodne dane, o wielkiej wartości dla nas.


Powyższe powody, a zapewne mnóstwo osób potrafiłoby dodawać do nich następne, sprawiają, że sprawy wiążące się z bezpieczeństwem są dla nas niemalże priorytetowe.


Rysunek techniczny drukarki 3D
Bloger: Damir Kovacec
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Każdy znajdzie coś dla siebie

telefony nokia
Bloger: Nokia
Zaczerpnięte z: Nokia
Ludzie mają różne oczekiwania, jedni chcą by ich telefon tylko dzwonił oraz wysyłał sms’y, inni natomiast oczekują żeby oferował możliwość odsłuchiwania muzyki, używania z Internetu lub wysyłania e-maili. Przez to właśnie na rynku mamy tak ogromny wybór i dlatego tak ważne jest to, żebyśmy zakupili idealnie taki telefon, jaki będzie nam najmocniej pasował, ponieważ tylko wtenczas chętnie będziemy z niego używali i nie będziemy się przy tym denerwowali.


ebook
Bloger: Maria Elena
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Nie rozchodzi się tu jednak jedynie o odpowiednie zabezpieczenie wyświetlacza albo obudowy przed zarysowaniem - z takim czymś z pewnością upora się każde futerał na telefon komórkowy, przykładowo futerał Sony Xperia XA, jakie da się kupić niemalże wszędzie. Ważniejsze jest sprawienie, aby nasz telefon nie wpadł w niewłaściwe ręce, a ściślej, aby niepowołane osoby nie miały dostępu do jego zawartości. Co zatem możemy zrobić, aby tego uniknąć? Nie można zostawiać telefonu na widoku w miejscach publicznych, jeżeli przykładowo jesteśmy w restauracji i idziemy do baru, zawsze musimy zabrać telefon ze sobą. Powinniśmy się kierować zasadą ograniczonego zaufania. Po drugie, kiedy transportujemy telefon (https://maxcom.pl/pl/51-strong-telefony-wzmocnione), powinniśmy umieszczać go w niewidocznym miejscu: jeżeli w kieszeni to wyłącznie tej z przodu, a nie z tyłu, skąd każdy może szybko go wyjąć. Jeżeli nosimy telefon w torbie, nie może on znaleźć się w kieszonce na klapie, skąd także może on niezwykle szybko zostać wyjęty.


Jeżeli takie wskazówki to dla nas za mało i pragniemy bardziej skutecznie zabezpieczać telefon, opłaca się zainwestować nie jedynie w etui, na przykład etui Xiaomi Redmi 3 PRO, lecz także innowacyjne, specjalne oprogramowanie, jakie uniemożliwia uzyskanie dostępu do zawartości komórki bez podania specjalnego kodu. To niezwykle skuteczne zabezpieczenie, jakie cieszy się ogromną popularnością. Opłaca się w nie zainwestować, szczególnie, jeśli na komórce przechowujemy mnóstwo danych.
16-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.