Jak zakupić aparat fotograficzny?

W kupnie aparatu cyfrowego trzeba się wykazać zdrowym rozsądkiem, żeby funkcje nam nie przydatne, nie przyćmiły przyjemności z wykonywania zdjęć.


Rzecz robi się jeszcze bardzie skomplikowana, gdy weźmiemy pod uwagę, że jedni producenci mogą mieć w swoich aparatach świetną optykę (decydującą o jakości obrazu), lecz słabsze przetworniki obrazu (w konsekwencji psujące rezultat końcowy), czy dobra ergonomię, jednakże gorsze obrazowe parametry.


obiektywy szerokokątne
Bloger: Vernon Chan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


klient
Bloger: Steve Jurvetson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Jak się robi dżem, a jak konfiturę?

biznes - fotogram
Bloger: Piotr Drabik
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Konfitura, dżem - czy to nie jedno? Obecnie już mało kto rozróżnia owe 2 typy przetworów, bo na ogół kupujemy je gotowe w słoiczkach.


Nie martwmy się tym jednak przesadnie. Robienie fotografii powinno być przyjemnością (szczególnie zdjęć familii, kumpli, albo wakacyjnych). Odwiedzając sklepy fotograficzne kierujmy jednakże uwagę na kilka aspektów:


Odradzam przeciętnemu użytkownikowi zakup cyfrowej lustrzanki (sprzętu ze wymienialnymi obiektywami, do jakiego pasują np. obiektywy szerokokątne) sklep z tematyką fotograficzną. Po pierwsze stąd, że są ogromne oraz nie sprawdzają się jako podręczny aparat fotograficzny rodzinno-wakacyjny, po drugie wyniki obserwowane na ekranie albo na niewielkich odbitkach nie muszą być dużo lepsze od owych uzyskiwanych z kompaktów. Rzecz jasna lustrzanki robią przeważnie lepsze technicznie ujęcia, niż dowolny aparat kompaktowy, a najtańsze z nich cenowo zbliżają się do cen kompaktów typu superzoom. Warto jednak pamiętać, iż wymagają większego doświadczenia a także są mniej poręczne.


Jeśli jednak pragniemy nabyć lustrzankę, to warto przemyśleć następujące sprawy: kamera lustrzana może być lepszą opcją niż zakup kompaktu typu superzoom, ponieważ może być do niego zbliżona cenowo i gabarytowo zobacz tutaj. Kamera lustrzana nieomal za każdym razem daje lepsze wyniki gdy idzie o ostrość, plastyczność a także ogólną jakość fotografii.
02-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.