Jaki smartfon kupić?

Współczesny smartfon to nie wyłącznie dzwonienie oraz wykonywanie połączeń. Przez większą część dnia jest to główny punkt naszego życia. połączenia, maile, SMS-y – wszystko to pochłania naszą uwagę.


Jednakże kluczem jest dobór odpowiedniego urządzenia do naszych potrzeb. Na co trzeba kierować uwagę?


Sprawdź też

Komórki dla osób starszych – czyli babcia i dziadek w ciągłym kontakcie

Linux
Bloger: SkiStar
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dawniej zachowanie kontaktu z rodziną – szczególnie starszej daty było uzależnione do dzwonienia na telefon domowy. Obecnie coraz większa część osób starszych daje się przekonać do korzystania z komórek – co pozwala im na bycie w stałym kontakcie z rodziną jak i znajomymi.


Emeryci decydują się głównie na telefon z dużym ekranem.


Samsung Galaxy J5 pokrowiec
Bloger: MoBikeFed
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Wielkość ekranu. W tym momencie największą popularnością cieszą się wyświetlacze, o formacie do pięciu cali. Z jakiej przyczyny? Funkcjonalność pracy na takim monitorze pozwala na obsługę całości z pomocą jednego palca. Rzecz jasna, pod uwagę bierzemy rozmiar dłoni (szczególnie zasięg naszego kciuka) jak też dopasowujemy ją do danego modelu. Kolejną sprawą jest rozróżnienie smartfonów pod względem ich przeznaczenia. Całkiem inną funkcję będzie spełniać telefon określony do pracy, względem tego, jaki wybierzemy do rozrywki. Pierwszy wypadek zdeterminowany jest poprzez charakter realizowanego rzemiosła. Pracownicy biurowi docenią duży rozmiar – na większym ekranie o wiele prościej badać różnego rodzaju pisma jak też procesy zarobkowe. Kiedy smartfon ma trafić w ręce osoby pracującej fizycznie, rozmiar wyświetlacza powinien być możliwie niewielki – maksymalnie utrudni to przypadkowe uszkodzenie mechaniczne. W tym wyjątkowym przypadku warto zastanowić się nad zakupem klasycznego telefonu, wyposażonego w klawiaturę.


case Samsung Galaxy A5 2016
Bloger: Maxime Guilbot
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Smartfon to nie tylko możność wykonywania połączeń lub surfowania po internecie. Aktualnie każdy telefon dysponuje wbudowanym aparatem fotograficznym. Aby wyselekcjonować właściwy dla nas aparat, trzeba odpowiedzieć sobie na zapytanie: czy wolimy zdjęcia średniej jakości, lecz o dużej rozdzielczości, czy też kierujemy uwagę na jakość, przy zachowaniu umiarkowanych rozmiarów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.