Jaki telefon kupić dla seniora?

Seniorzy miewają problemy z obsługą telefonów komórkowych, szczególnie tych, które posiadają najbardziej zaawansowane funkcje. Bardzo wielu z nich nie jest w stanie przyuczyć się obsługi smartfona, bowiem ma kłopoty ze wzrokiem i gubi się w bogactwie możliwości.


Dochodzi do tego strach przed uszkodzeniem cennego urządzenia, gdy nieplanowanie coś się naciśnie.


Z tychże przyczyn telefon komórkowy dla seniora powinien być banalny a także oferować te opcje, które są niezbędne do dzwonienia. W trakcie selekcjonowania telefonu dla seniora musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na tanie telefony. Mają one mnóstwo cech korzystnych ze względu osoby w starszym wieku. Ogromnie ważny jest obrys – starsza osoba korzysta z telefonu najczęściej w domu, natomiast duży rozmiar telefonu będzie jego plusem – taki model trzyma się dużo wygodniej, niż malutki. Większość nestorów narzeka na to, że ma problem z trafianiem w przyciski aparatu telefonicznego, co dyskwalifikuje właściwie małe modele, jakie mają niewielkie guziki. Dużo wygodniejsze będzie używanie aparatu, który ma wielkie guziki z wyraźnym skokiem. Jeszcze lepszą alternatywą jest nieco zapomniana dzisiaj funkcja sygnalizacji dźwiękowej tego, iż klawisz był włączony, lub wręcz odczytywania wszelkiej z cyfr na głos.


Oprogramowanie
Bloger: Dell Inc.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Co to jest chiptuning?

Zwalnik
Większa moc i mniejsze spalanie? Wszystko jest możliwe - starczy, że fundniesz silnikowi chiptuning. Zobacz, kiedy tego rodzaju modyfikacja zakończy się powodzeniem, a kiedy niepowodzeniem oraz uszkodzeniami.


Ekran telefonu nie musi mieć dużej przekątnej – o wiele w wyższym stopniu liczy się to, jak duże są znaki. W sklepie spraWDź, jak bardzo możemy powiększyć czcionkę oraz czy jest ona czytelna dla nestora. Im prostsze będzie wybieranie numeru, tym lepiej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.