Jaki wybrać smartfon? Wskazówki które pomogą w dokonaniu kupna

Poznaj cechy, które pomogą wybrać telefon komórkowy najbliższy twoim potrzebom. Dowiesz się jakie typy ekranów jak też rozdzielczości są stosowane oraz kiedy warto kupić smartfon z ekranem FullHD. Podpowiemy, jaki smartfon będzie doskonały do gier, jaki do podróżowania, a który do częstego robienia notatek.
Jeżeli pragniesz, by obraz był nadzwyczaj szczegółowy oraz ostry, wybierz smartfon z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości. Wysoka rozdzielczość w praktyce przekłada się na wyższą jakość czcionek na stronach internetowych, w dokumentach biurowych a także e-bookach. Oczekiwać można też wyższego komfortu oglądania filmów a także grania. Ważna będzie także technika w jakiej wyświetlacz jest wykonany. Współcześnie najbardziej rekomendowanymi są IPS LCD i Super AMOLED.
telefony nowej generacji
Bloger: Anders Eriksson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
By odbierać rozmowy telefoniczne z dwóch niezależnych numerów na tym samym smartfonie, wybierz model z zastosowaniem „Dual SIM” – inne stosowane oznaczenia to „DS” czy też niekiedy „Duo”. Będziesz w stanie używać numeru prywatnego jak też firmowego, bez konieczności noszenia 2 smartfonów w kieszeni. Ciekawą zaletą Dual SIM jest możliwość korzystania z dwóch niezależnych operatorów. Większość smartfonów pozwala wybrać która karta służy do dialogów, a która do połączeń on-line - http://www.ceneo.pl/40573015. Jeśli lubisz oglądać filmy czy zagłębić się w świecie gier, to wskazane jest rozważyć zakup telefonu obsługującego gogle do rzeczywistości wirtualnej (VR). Jeżeli będziesz przechowywać w swym smartfonie wiele zdjęć, filmów, dokumentów, to wybierz aparat z obsługą kart pamięci. Obecnie najbardziej popularnym standardem używanym w smartfonach jest microSD. Jeżeli oczekujesz, że twój telefon komórkowy będzie wykonywać ogromnie szczegółowe, pełne szczegółów fotografie, zwróć uwagę na liczbę pikseli. Im jest ich więcej, tym lepszej szczegółowości fotografii możesz wyczekiwać. To ogólna wytyczna, choć warto wiedzieć iż nie zawsze jest to dewizą. Na jakość oddziałuje więcej czynników niż tylko duża liczba Mpx.

Sprawdź też

Jakie funkcje posiadają nowoczesne smartfony, czyli o czym użytkownicy starego typu komórek mogą jedynie pomarzyć

telefon
Bloger: Maurizio Pesce
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Każdy, kto zamierza obecnie nabyć telefon ma z grubsza sprecyzowane wymagania. Dwudziestolatkowie chcieliby pochwalić się eleganckim Huawei Honor 7, a sześćdziesięciolatkowie nie powinni mieć żadnych kłopotów z obsługą modelu dla seniora.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.