Jakie dobierać części zamienne? Czy opłaca się kupować rzeczy od producenta czy zamienniki? Które są lepsze?

Każda rzecz ma własny termin ważności, tak możemy właściwie powiedzieć o wszystkim. Istnieją oczywiście rzeczy, jakie wydają się niezniszczalne, o nich mówi się, iż są wiekowe, bo rzeczywiście nie musimy kupować do nich części zamiennych, więc działają długi czas bez większych usterek. Większość rzeczy natomiast, z którymi mamy do czynienia na co dzień, są niestety średnio trwałe, a to oznacza, że musimy rozglądać się za częściami zamiennymi, które przedłużą ich czas działania. Pytanie jednakże, które wybrać, by były dobre? Czy lepsze są oryginalne zamienniki czy może potocznie zwane podróbki.


Bez wątpienia, jeżeli istnieje tego typu możliwości, to najlepiej kupować oryginały, szczególnie jeśli mamy do czynienia ze sprzętem elektronicznym, na przykład piloty do tv. W takiej sytuacji jest to o tyle ważne, że czym lepsza elektronika, tym większe zadowolenie z używania tego rodzaju sprzętu. Tego typu sprzęt jest często delikatny, więc z łatwością można go popsuć. Przykładowo, wspomniany pilot do tv może się łatwo popsuć, jak chociażby spadnie nam na podłogę - sprawdź zastępcze piloty do telewizora . Można mieć pewność, iż jeśli będzie to oryginalny pilot to okaże się na pewno trwalszy od podróbki. Tego typu podróbka tworzona jest niedbale z użyciem kiepskich części, byle było tanio, dlatego też nie ma co spodziewać się, iż taki sprzęt będzie bardziej trwały niż oryginalny zamiennik.
odkurzacz
Bloger: Candy Hoover Polska
Zaczerpnięte z: Candy Hoover Polska


Dlatego na w ten sposób postawione pytanie może być właściwie jedna odpowiedź. Tak samo jak można mówić o innych częściach, na przykład rura do odkurzacza, która co prawda, odmiennie aniżeli sprzęt elektryczny, nie posiada wrażliwych części, to jednak będzie z pewnością lepiej dopasowana niż podróbka - napraw rurę do odkurzacza . Jest jednak wyjątek w tym temacie, a mianowicie na podróbkę można zdecydować się w sytuacji, jak zamiana nie okażę się diametralna, dajmy na to nic się nie stanie, gdy kupimy inny niż zwykle, niereklamowany, sos do potraw.

To jedynie przykład, lecz może się okazać, iż będzie nawet lepszy aniżeli taki reklamowany. Tak się bowiem czasami dzieje, że reklamowane produkty traktujemy jako coś bardziej wartościowego, podczas gdy sprawa nie jest taka prosta. Niemniej, pamiętajmy, iż stosuje się to do tylko niektórych kategorii, bo w dużej mierze wybór oryginalnej rzeczy, to po prostu większa pewność.
11-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.