Jakie zadania w przedsiębiorstwie ma kadrowa? O czym trzeba pamiętać? Jakiego rodzaju regulacje są najistotniejsze?

Aby wykonać różne obowiązki wobec pracowników, pracodawca musi dość często zatrudniać do takiego zadania kadrową. Ma to miejsce szczególnie w większych firmach, gdyż w małych firmach tego rodzaju zadania to najzwyczajniej domena księgowej.
Co powinniśmy wiedzieć w tym temacie?


Na kadrowej spoczywa bardzo dużo obowiązków, m.in. przygotowywanie umów o pracę, wypełnienie świadectw pracy czy obliczanie wymiaru urlopu. Jak wiadomo nie są to wszystkie powinności, ale te tutaj wyszczególnione są jednymi z najpopularniejszych. Kadrowa powinna wykonywać je sumiennie, by w razie kontroli którą organizuje PIP nie wynikła tego rodzaju sytuacja, iż coś jest niedopilnowane.


led
Bloger: Angel Breton
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


W tego typu sytuacji pracodawca ma problem, z tym że jednakowoż następnie wyciągnie on konsekwencje z niedopilnowania tych obowiązków przez kadrową. Może ją za to zwolnić, tak więc widzimy, kadrowa ma niezwykle ważne zadania w każdej firmie i musi - jak to się mówi - cały czas trzymać rękę na pulsie, by firma funkcjonowała jak należy. Dobrze pamiętać, że kadrowa ponosi trzy rodzaje odpowiedzialności.


120W Notebook Power Adapter
Bloger: Trust
Zaczerpnięte z: Trust


Pierwsza to odpowiedzialność służbowa, co znaczy pojawia się w sytuacji, jak przykładowo kadrowa nie potrafi dopilnować terminu wypłaty wynagrodzenia czy czegoś w tym rodzaju.
Inna - porządkowa odnosi się do nieprzestrzegania organizacji i porządku w dziedzinie pracy, kolejna zaś materialna odnosi się do naprawienia szkody, która mogła pojawić się przez zaniechanie albo działanie. W każdej z tego rodzaju sytuacji mogą zostać wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.
04-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.