Jakiego rodzaju możliwości będzie obecnie dawać wirtualna rzeczywistość, zalety kamer które mogą nagrywać w technologii 360.

Rzeczywistość wirtualna pojawiła się już pod koniec ubiegłego wieku. Już wtedy bowiem w sprzedaży pojawiły się okulary, jakie miały przenosić graczy o wirtualnego świata. Dzięki nim możliwe było obserwowanie wszystkich wydarzeń w taki sposób, gdyby widziało się wszystko naprawdę.

Takie były
gra na xboxie
Bloger: Crosa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
teoretyczne założenia, lecz rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te zamierzenia. Technologia nie pozwalała jeszcze na to, aby wszystko mogło funkcjonować tak jak chcieli tego twórcy, samo urządzenie zbyt poręczne bowiem nie było i sprawiało problemy ze stanem zdrowia grających. Lecz technologia virtual reality porzucona bynajmniej nie została. Przed kilku laty pojawiły się współczesne gogle wirtualnej rzeczywistości, o dużo większej ilości możliwości niż pierwowzór sprzed lat. Lecz aktualnie możliwości technologiczne są zupełnie inne, dzięki czemu współczesne Google wyglądają znacznie lepiej niż pierwsze ich wersje. Po pierwsze oferują dużo lepszą jakość obrazu, który będzie wyświetlany, ale także wygodę stosowania. Zyskują one coraz więcej popularności, przede wszystkim korzystają z nich gracze, lecz zaczynają zyskiwać również kolejne obszary.
kamera
Bloger: Joe Kunzler
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jedną z bardziej niesamowitych rzeczy, jakie robić można w tego typu goglach, są filmy. Ale nie takie, jakie wszyscy znamy, czyli wyświetlane na płaskim ekranie, lecz w nowoczesnej technologii 360.


Sprawdź też

Urządzenia CCTV w doskonałych cenach

nowoczesna kamera
Wśród dostępnych aktualnie na rynku ofert telewizji, możemy znaleźć rewelacyjne opcje. Różnorodne usługi są wzbogacane o kolejne funkcje, jakie pasują znakomicie konsumentom. Przygotowywana dla przedsiębiorców telewizja charakteryzuje się tym, że funkcjonuje na sporą skalę bez żadnego problemu. Dodawanie ciekawych rozwiązań do kolejnych zestawów usług telewizji dla firm wskazuje na spore zainteresowanie producenta, co żywi on dziś do swoich klientów.

Tego typu filmy nagrywane są za pomocą systemu kilku lub nawet kilkunastu kamer, przez co dostaje się możliwość oglądania obrazu ze wszystkich stron. Filmy w tej technologii oglądać można na komputerach i smartfonach, ale największe wrażenie robią w goglach. Wystarczy przekręcić w nich głowę w jedną lub drugą stronę, aby zmienić kąt patrzenia na daną scenę. W sprzedaży pojawiają się już kamery 360, za pomocą jakich kręcić można samodzielnie tego typu filmy. Najprostsze z nich będą dysponować trzema lub czterema niezależnymi kamerami, ale bardziej zaawansowane modele mogą ich mieć znacznie więcej. Przez to można kręcić nawet w amatorskiej formie filmy, które na każdym zrobią bardzo duże wrażenie.
18-01-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.