Jakim sposobem wolno skutecznie i bez trudności zablokować strony internetowe?

Internet daje nam bardzo sporo możliwości i współcześnie życie bez Internetu byłoby bardzo trudne. Dzięki dostępowi do sieci zdołamy w każdej chwili odszukać ciekawe i praktyczne wiadomości, zaznajomić się z najnowszymi wiadomościami ze świata czy też przeczytać e-booka. Internet daje nam dojście do filmów, gier, muzyki oraz serwisów społecznościowych.

kabel internet
Bloger: Yuri Samoilov
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Za pomocą Sieci zdołamy prędko skontaktować się z jednostką z drugiego krańca świata. Sieć służy nam do nauki, pracy, robienia zakupów czy do rozrywki. Wolno zakomunikować, iż Net daje nam teraz wręcz nieograniczone możliwości. Bez wątpienia powstanie internetu było epokowym wydarzeniem w dziejach ludzkości, zaś dziś jest on właściwie niezastąpiony (www.alterweb.pl/-historia-powstania-internetu). Jednakże Sieć zdoła nieść za sobą dodatkowo zagrożenia. W wielu przypadkach jest on pochłaniaczem drogocennego, wolnego czasu. Strony pornograficzne, do których zdołają mieć dostęp niewielkie dzieci, nieodpowiednie blogi bądź portale randkowe, gry, jakie zdołają przeszkadzać dziecku w nauce, i także strony z niebezpiecznymi wirusami - to wszystko jest rozległym negatywem Netu. Należałoby więc dowiedzieć się, w jaki sposób wygląda blokowanie stron www (www.alterweb.pl/-jak-blokowac-strony-internetowe-za-pomoca-google-chrome). Wiedza ta przyda nam się szczególnie wówczas, gdy posiadamy dziecko, jakie przypadkiem może wejść na nieodpowiednią stronę internetową. Strony internetowe zdołamy zablokować przez modyfikację pliku systemowego, który znajduje się na naszym dysku.
fanpage na faceboooku
Bloger: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W notatniku otwieramy plik o nazwie hosts i zwracamy uwagę na dwie ostatnie linie, czyli na 127.0.0.1 (adres IP) localhosts i ::1 localhost. W pierwszej linii zamieniamy localhosts na nazwę strony, którą pragniemy zablokować, zdoła to być na przykład jakiś fanpage na facebooku (http://www.alterweb.pl/-jak-efektywnie-prowadzic-fanpage-na-facebooku).


Sprawdź też

Powszechnie wykorzystywane serwery wirtualne to jedne z ciekawszych rozwiązań dla przedsiębiorstw - loadbalancer

loadbalancer
Bloger: Bob Mical
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Współcześnie sieć stanowi narzędzie stosowane w rozmaitych celach. Jego możliwości są istotne i nieustannie się powiększają, co zauważają firmy oraz organizacje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.