Jest wiele branż - chociażby budowlana, w których należy badać różne tworzywa w odmiennych warunkach klimatycznych

Branża budowlana jest jedną z najmocniej rozwiniętych na świecie. Przedsiębiorstwa potrafią budować autostrady i wieżowce na piaskach czy na wodzie.


Jednak materiał budowlany musi być dokładnie przetestowany, żeby nie spowodował żadnej katastrofy.


Kingston DataTraveler 109
Bloger: Kingston Digital
Zaczerpnięte z: Kingston Digital


Istnieje mnóstwo takich rzeczy, jak przykładowo asfalt oraz beton, które trzeba poddać testom, zanim się je dopuści na rynek. Należy niekiedy sprawdzić czy na drogę będzie mógł być położony ten konkretny asfalt. Jednak, trzeba wziąć pod uwagę to, że będzie mogła go kupić spółka z Afryki, ale także z Syberii. Jak więc sprawdzić w jakich skrajnych warunkach beton się na przykład nie rozwarstwi albo nie zacznie pękać? Nikt przecież nie będzie czekać na tropikalne lato, by przeprowadzać testy. W tym celu niebywale przydatna jest komora klimatyczna. Możemy ją poustawiać według potrzeb - głównie będziemy zmieniać temperaturę i wilgotność. Przecież próbki należy sprawdzić na niejedną okoliczność. Lata w niektórych miejscach na naszej planecie są przecież niezwykle suche, a w innych wilgotne. To samo możemy powiedzieć o zimach - w wielu miejscach są odmienne. Dlatego komory bywają tak potrzebne. Możemy kupić mniejszą lub większą - zależnie od zapotrzebowania. Trzeba kupić takie, które posiadają znaczny zakres wahań temperatury i wilgotności powietrza.


Sprawdź też

W jaki sposób zostać pracownikiem PSP oraz jakiego rodzaju to daje zyski?

straż pożarna
Bloger: MAURO CATEB
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jest parę zawodów, w których pragną pracować dzieciaki. Takim zawodem często jest strażak, do którego zadań zalicza się nie tylko gaszenie pożarów, ale również pomoc przy występowaniu klęsk żywiołowych lub choćby przy co poniektórych wypadkach na drodze.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.