Jest XXI wiek i technika biegnie do przodu - codziennie możemy usłyszeć o nowych wynalazkach w dziedzinie informatyki

Dzisiejszy człowiek jest fanem coraz większej liczby gadżetów. Otaczamy się technologią i dość szybko przekonujemy się, że nie możemy bez niej żyć.Router kieszonkowy HSDPA 3G DIR 457 myPocket™
Bloger: D-Link
Zaczerpnięte z: D-Link


Komputer jest jednym z takowych instrumentów. Ale nie tylko komputer wiedzie teraz prym wśród wynalazków. Są to różnego rodzaju serwery, minidyski, chmury i pamięci przenośne znane jako jako pendrive.


kontrola
Bloger: Peter Pham
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Cloud computing jest to chmura obliczeniowa lub pamięć ulokowana na serwerze zewnętrznym (tiktalik.com/pl/tiktalikvps). Chodzi o to, żeby wszystkie działania, które mają miejsce na danych komputerach, przeładować na serwer zewnętrzny. Z tego powodu niezależnie od tego co stanie się z komputerem, dane ciągle będą bezpieczne i w każdym momencie będzie możliwość się z nimi skontaktować z drugiego laptopa. Cloud computing jest głównie obsługiwany przez przedsiębiorstwa zewnętrzne. Oferują one usługę bezpieczeństwa i sprawne funkcjonowanie całego systemu. Jeśli firma jest transgraniczna, a jej pracownicy nierzadko podróżują, to nie muszą już nawet brać ze sobą laptopa. Jest to duży plus tej usługi.


zerknij tu
Zaczerpnięte z: pixabay.com


Dyski SSD to inaczej mówiąc dyski pamięci. Różnią się one od starszych tym, że nie mają elementów ruchomych, co podwyższa ich trwałość i wytrzymałość na wibracje lub upadki. Są również bardzo ciche. Ich najlepszym atutem jest szeroki wachlarz temperatur pracy. Mogą pracować w gorących i niskich temperaturach.
Jest to istotne, gdyż są one często montowane w halach lub na zewnątrz obiektów. Wraz z rozwojem dyski SSD będą coraz mniej drogie.
02-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.