Komórki dla osób starszych – czyli babcia i dziadek w ciągłym kontakcie

W przeszłości zachowanie kontaktu z rodziną – szczególnie starszej daty sprowadzało się do dzwonienia na telefon domowy. Obecnie coraz większa część seniorów daje się przekonać do używania telefonów mobilnych – co pozwala im na pozostanie w stałym kontakcie z bliskimi i znajomymi.


Seniorzy wybierają przeważnie na telefon z dużym ekranem.
Linux
Bloger: SkiStar
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Nie są to jednak smartphony – liczba opcji jakie oferują jest po prostu zbyt spory by osoba starsza mógł w 100% wykorzystać ich osiągi. Telefon z dużym ekranem wzorowany jest na starych modelach mobilnych – jest to prosty telefon (oferta telefonów dla seniora) z minimalnym zakresem funkcji. Łatwe wybranie numeru do konkretnej osoby oraz ewentualne wyświetlenie sms to praktycznie wszystko czym powinien się charakteryzować telefon skierowany do osoby starszej. Faktem jest jednak, że coraz więcej starszych nabywców idzie z postępem decydując się na nowoczesne rozwiązania.


Telefon dla seniora musi być funkcjonalny jednak wielu użytkowników wybiera opcje komórkowe z jakich każdego dnia korzystają ich dzieci czy wnuki. Jest to kwestia preferencji. Błędnie ugruntował się tryb myślenia, że telefon dla seniora musi być łatwy w obsłudze, bo w innym przypadku osoba starsza nie będzie w stanie sobie z nim dać rady. Współcześnie widok osoby starszej z smartphonem w ręce wcale nie zalicza się do rzadkości. Zakup komórki dla babci czy dziadka to rodzaj decyzji, której nie warto podejmować samemu.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.