Ciekawe metody zastosowania najnowszych drukarek przestrzennych

Od jakiegoś czasu często można usłyszeć o nowych przedmiotach stworzonych za pomocą drukarek 3D. Drukarki przestrzenne są coraz powszechniej wykorzystywanymi urządzeniami, zarówno w obrębie świata, jak i na terenie kraju. Są tak znane i doceniane, że wielu ludzi zapragnęło posiadać takie urządzenie u siebie na własny użytek. Stopniowo staje się to możliwe dzięki temu, że obecnie ceny tego rodzaju drukarek w Polsce zaczynają się od 2 tysięcy złotych.

Z kolei liczba osób zainteresowanych tym tematem stale rośnie, i to w różnorodnych branżach. Oczywiście kupno takiej drukarki musi być poprzedzone skrupulatnymi przemyśleniami, dotyczącymi w pierwszej kolejności posiadanych możliwości drukowania różnych rzeczy. Indywidualni użytkownicy takich urządzeń najczęściej wykorzystują je do zabawy, jednak technologia ta ulega dynamicznemu rozwojowi, a na chwile obecną można podziwiać już nawet pierwsze domy wykonane tą techniką.

Niebanalny pomysł na prezent
Skan 3D
Bloger: Carlos Pacheco
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przedmioty stworzone za pomocą drukarek 3D mogą mieć zróżnicowane zastosowania. pozwala przykładowo na wykonywanie figurek będących podobiznami prawdziwych osób. Do tego celu wybraną osobę fotografuje się wysokiej klasy sprzętem ze wszystkich stron, a z takiego obrazu można później wykonać- sprawdź tutaj:Chcesz dowiedzieć się co to jest wydruk 3D? Niezliczona ilość ciekawostek o tej tematyce. . Poza tym coraz wieksza liczba osób obecnie decyduje się na wykonywanie prezentów dla innych za pomocą drukarek do domowego użytku. Można mieć wtedy pewność, że wykorzystany projekt jest edyny w swoim rodzaju. Oprócz tego znaczenie ma także satysfakcja z wykonanej przez siebie pracy i jej efektu.

Zastosowanie realistycznych figurek
Omawiane uprzednio realistyczne figurki sporządzane z użyciem drukarek SD mogą mieć różne zastosowania. W pierwszej kolejności może to być rodzaj upominku, odpowiednika zdjęcia wybranej osoby. Oprócz tego figurki 3D niejednokrotnie kojarzone są z wykorzystaniem ich do tortów ślubnych, gdzie umieszczane są podobizny państwa młodych. Takie figurki są niezwykle specyficzne i robią wrażenie ze względu na wysoki poziom realizmu. Poza tym przestrzenne figurki mogą być też drobiazgiem upamiętniającym ukochaną osobę albo prezentem dla kogoś, kto odbywa daleka podróż.
28-10-2014
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.