Które obiektywy powinien mieć w swojej kolekcji każdy fotograf?

Każdy kto pasjonuje się fotografią dąży do tego żeby robić idealne zdjęcia. Oczywiście nauka oraz praktyka nie wystarczą, ponieważ liczy się też to jaki sprzęt mamy. Szczególnie ważne tu są obiektywy. Osoby fotografujące. rzadko kiedy mają tylko jeden obiektyw. Raczej jest to duży zestaw zbierany latami. Jednak nie jest to coś taniego, dlatego też wyboru dokonuje się najczęściej skrupulatnie oraz po długim przemyśleniu. Jakie jednak obiektywy będą odpowiednie na początek, jakie opłaca się z pewnością sobie kupić?
Pierwszym obiektywem, jaki dostajemy wraz z zakupionym aparatem jest tak zwany kitowy. Jest on całkiem uniwersalny, dobry na początek. Świetnie sprawdzi się na wycieczki, spotkania. Bez problemu możemy go zabrać w podróż bo nie zajmie dużo miejsca. Oprócz tego nie kosztuje tak dużo więc na wypadek uszkodzenia nie poniesiemy strasznej straty finansowej. Jednak po jakimś czasie, gdy już nacieszymy się naszym nowym nabytkiem dostrzeżemy też jego ograniczenia. Z pewnością zapragniemy kupić coś o większych możliwościach. Tego rodzaju przykładem może być teleobiektyw. Zapewne każdy fotograf przechodził okres fascynacji zdjęciami makro, czyli takimi do jakich używa się bardzo dużych przybliżeń. Chodzi głównie o zdjęcia przyrody, przykładowo owadów czy ptaków.
obiektyw
Bloger: Eugene Romanenko
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Piękne fotki zrobisz tylko z dobrym sprzętem - kup już dzisiaj aparat optymalny dla siebie

aparat
Bloger: Marina del Castell
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zdjęcia to najlepsza metoda, by ująć najpiękniejsze momenty i najistotniejsze zdarzenia. Już od początku swego istnienia dziedzina fotografii była wykorzystywana w czasie istotnych okazji, jak wesela czy chrzty. Okazywała się także jedyną opcją, by zachować obraz ludzi dla ich potomnych. Dziś fotografia i wykonywanie fotek nie jest już domeną specjalistów, gdyż każdy może takie ujęcia robić – potrzeba tylko posiadać odpowiedni sprzęt.


Takie możliwości ma teleobiektyw. Pozwala na użycie całkiem sporego powiększenia. Interesującą propozycją są obiektywy firmy Sigma, które występują w najróżniejszych wersjach - czytaj o teleobiektywach (czytaj o teleobiektywach). Rzecz jasna takie teleobiektywy zajmują sporo miejsca, z czym niewątpliwie musimy się liczyć zabierając je ze sobą na przykład na wycieczkę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.