Który telefon komórkowy kupić dla seniora?

Wybieranie telefonu w sam raz dla starszej osoby bywa prawdziwym wyzwaniem.


Smartfon to fenomenalny wynalazek - nadaje się doskonale do odtwarzania multimedialnych plików, pozwala na pstrykanie efektownych zdjęć, a dzięki oprogramowaniom możemy bezustannie poszerzać jego ergonomiczność.
O ile jednak dla młodzieży smartfon jest idealnym kompanem, o tyle ludziom starszym może sprawiać dużo problemów. Stale zmieniający się interfejs, obsługa poprzez dotyk, setki funkcji bądź ewoluujące oprogramowanie sprawiają, że w obsłudze takiego mobilnego komputera możemy się faktycznie nieźle pogubić. telefony stacjonarne odeszły do lamusa. Jaką zatem komórkę kupić dla dziadka i babci?


Wzmocniona obudowa WD Nomad
Bloger: Tabasco PR
Zaczerpnięte z: Tabasco PR


Większość telefonów ma właściwie nieduże guziki. W końcu fabrykanci dążą do tego, ażeby narzędzie było stosunkowo niewielkich rozmiarów, ale miało przy okazji miało spory ekran. W rezultacie literki bywają naprawdę małe. Niekiedy możemy nawet nie zdawać sobie z tego kwestii. A co kiedy tenże telefon trafi w dłonie osoby starszej, której wzrok nie jest idealny i jaka nie zna na pamięć układu klawiatury? Telefon dla nestora powinien zatem mieć duże i czytelne guziki, na dodatek dobrze oraz jasno podświetlone. Samo wykonanie guzików również nie będzie bez znaczenia. Z klawiatury powinno korzystać się wygodnie oraz pewnie.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.