Który telefon komórkowy zakupić dla seniora?

Nasi dziadkowie i rodzice przyzwyczajeni są do tego, że telefon służy do dialogów na duży dystans. Najczęściej w mieszkaniu był jeden telefon – stojący czy też wiszący, w pełni analogowy albo z małym wyświetlaczem i – najwyżej – mobilną słuchawką.


urządzenie
Bloger: TRANSCEND
Zaczerpnięte z: TRANSCEND


Świat się jednak odmienił. Obecnie telefony to w zasadzie w pełni odrębne, praktyczne, kieszonkowe komputery, które oferują setki specjalnych zastosowań oraz funkcji. Wzrost możliwości wiąże się jednakże ze stopniem skomplikowania. Obsługi smartfona trzeba się przyuczyć, a nauka ta może być czasami dosyć mozolna. Czym muszą się charakteryzować nowoczesne telefony dla seniora? Można przyjąć, że najważniejszymi cechami jest łatwość obsługi, a więc duże guziki, czytelny ekran jak też prosty interfejs. Ponadto ważne mogą się okazać dodatkowe funkcje, takie jak: latarka, przycisk SOS, żywotność baterii i solidność całej konstrukcji.


Sprawdź też

Który gps należy wybrać? Który będzie najlepszy? O czym należy pamiętać? Jakie plusy i wady należy wziąć pod rozwagę?

lampy
Bloger: Technolux
Zaczerpnięte z: Technolux
Chyba już większość z nas dzisiaj skorzystało z możliwości, jakie daje nam gps. Stosowany głównie wtedy, jeżeli kierujemy pojazdem oraz szybko, jasno pragniemy dotrzeć do celu, ale nie tylko, bo dobra nawigacja przyda się zawsze, również kiedy pieszo szukamy nieznanego miejsca.


Możliwość skutecznego wybierania numeru (w wypadku kiedy opcja doboru z numerów zapisanych w pamięci komórki nie wchodzi w grę) będzie mieć znaczenie priorytetowe. Ogromne przyciski pozwalają także na łatwe odczytywanie zamieszczonych na nich cyfr. Powinniśmy rozważyć zakup telefonu wyekwipowanego w podświetlane przyciski. Telefon komórkowy dla seniora nie będzie gadżetem i raczej nie będzie służyć do oglądania filmików oraz fotografii. Z tego względu rozmiar ekranu nie ma tu znaczenia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.