Kupujemy kino domowe

Oglądanie filmów dostarczać może dużych wrażeń - przenikające się z sobą brzmienie i obraz powodują, iż widzowie czują się, jak gdyby byli w centrum akcji.


Przez długie lata napraWDę stałych wrażeń dostarczało jedynie kino - przede wszystkim za sprawą gigantycznych ekranów oraz głośników.


nagrania
Bloger: Jocelyn Kinghorn
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sprawdź też

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu - wszyscy chcemy być w kontakcie z przyjaciółmi i ze światem

pomiar
Bloger: 4Press.pl
Zaczerpnięte z: 4Press.pl
Nawet seniorzy nie pragną obecnie być poza prądem i mają telefony komórkowe. Jakaś ich część jest takimi miłośnikami nowości technicznych, że bezproblemowo obsługują smartfony oraz śmigają po necie.


Jednak ten monopol został ostatnio złamany - teraz, dzięki kinu domowemu, na takie efekty możemy liczyć także oglądając filmy w domu. Informacja dotycząca komponentów z których złożone jest domowe kino i co oznaczają zawiłe specyfikacje, może pomóc w podjęciu decyzji, w jaki sposób przeistoczyć salon w kinową salę. PanoRAMiczny odbiornik telewizyjny w zestawieniu z odtwarzaczem DVD oraz głośniki (przeczytaj więcej tutaj) dźwięku przestrzennego (surround) spowodują, iż w domowym fotelu będzie można będzie poczuć się jak w sali kinowej. Należy przy tym mieć na względzie, że wybór poszczególnych składników domowego kina jest naprawdę szeroki, natomiast większe nie za każdym razem znaczy - lepsze.


Komplet domowego kina z prawdziwego zdarzenia komponuje się z trzech niezbędnych składników: odtwarzacza DVD, ekranu telewizora i głośników. Zadaniem kina domowego będzie dostarczanie efektów analogicznych do kinowych. Odtwarzacz DVD w połączeniu z najnowszymi telewizorami będą w stanie wygenerować obrazy w wysokiej rozdzielczości, wiernie oddające i gigantyczne wybuchy a także najmniejsze z realnych łez.


Wysokiej próby głośniki przestrzennego dźwięku sprawią, iż oglądając w filmie lecący helikopter, właściwie będziesz mógł wyczuć, jak łopatki wirnika tną powietrze ponad twą głową. Jeśli składniki domowego kina dobierze się poprawnie, wówczas pokój, w jakim zainstalowany będzie ów komplet, przekształci się w prawdziwą salę kinową.
24-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.