Maszyny zwiększające zdolność produkcyjną i wydobycie

Człowiek, krocząc do poprawy warunków życia, do coraz pełniejszego i łatwiejszego zaspokojenia swoich pragnień materialnych, zaczął obsługiwać się narzędziami, maszyneriami, a w końcu maszynami.
serwer
Bloger: ell brown


widok - dom
Bloger: Sergey Galyonkin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Maszyna jest wytworem człowieka, określonym do wykonywania pracy przydatnej ceną siły. Niezwykle uciążliwa praca w sztolniach jest już w całości zmechanizowana przy użytkowaniu ciężkich czerparek, pogłębiarek, zwałowarek, oraz przenośników. W kopalnictwie w coraz szerszym zakresie wykorzystuje się urządzenia, dzięki którym zwiększa się wydajność i wydobycie, także polepsza warunki bezpieczeństwa pracy.


Mining machinery używane w sztolni podziemnej, to maszyny i urządzenia do urabiania, ładowania, odstawy i obudowy w przodkach eksploatacyjnych. Są to machiny przesuwne, czy też kroczące. Maszyny i sprzęty do czynienia wykopów przygotowawczych, to maszyny samojezdne, względnie przesuwne. W górnictwie stosowane są także maszyny stacjonarne, które za pomocą linek transportują wiedzione na długości szybu naczynia wydobywcze z urobkiem, surowcami, albo ludźmi. Na podszybiu i nadszybiu znajdują się właściwe sprzęty robocze, zabezpieczające i sygnalizacyjne. Innymi urządzeniami są urządzenia do segregowania, ubogacania i odsączania, również transportu znajdujące się na nawierzchni, w zakładzie przeróbczym. Są to machiny stacjonarne.


Aktywność i układ kierowania winny być dostosowane do człowieka.
Sposób obsługi urządzenia, szybkość jej działań, rozlokowanie rękojeści i pedałów, oświetlenie, pozycja sylwetki obsługującego posiadają wielki wpływ na dokładność i rytm pracy, jak również na zmęczenie obsługującego.
18-01-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.