Multimetry jako często stosowane instrumenty

Forma uziemień w znaczący sposób oddziałuje na zabezpieczenie eksploatacji instalacji i narzędzi elektrycznych, a szczególnie na efektywność ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.
W celu przetestowania instalacji elektrycznych i wypełnienia żądań dotyczących zabezpieczenia przed porażeniem powinno się przeprowadzić pomiary rezystancji uziemienia. Do tych prób służy miernik uziemienia. Rezystancja ta umożliwia ustalić wartość napięcia dotykowego, jakie może zaistnieć pomiędzy różnymi detalami przewodzącymi na przewodzie zobacz (kliknij) ochronnym. Niezbędność pomiaru rezystywności gruntu i rezystancji uziemienia następuje już na etapie projektowania i wykonywania instalacji.


osiedle
Bloger: DOLCAN
Zaczerpnięte z: DOLCAN


słuchawki
Bloger: Technolux
Zaczerpnięte z: Technolux


Multimetr jest urządzeniem w większości wypadków użytkowanym w warsztacie elektronicznym. Służy on elektronikowi zarówno podczas uruchamiania nowych sprzętów, jak i reperowania tych będących w użytkowaniu.


nowoczesne odkurzacze
Bloger: Dennis van Zuijlekom
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Współczesne multimetry potrafią wykonywać kilka pomiarów równolegle, np. wartości napięcia i jego częstotliwości, zapamiętywać szacowane wielkości, lub mierzyć średnią z pomiarów.


Dynamometr, zwany potocznie siłomierzem, służy do badania siły nacisku i siły ciągu, a niektóre z nich także do sprawdzianu masy. Znamionuje je czułość, prostota obsługi i zrozumiały wyświetlacz przedstawiający dane w postaci histogramów i diagramów.
Siłomierze znajdują swoje przeznaczenie w warunkach laboratoryjnych i fabrycznych, także w gospodarstwach domowych, kiedy korzystamy z wagi sprężynowej.


Do dokładnych pomiarów powinno się wykorzystywać aparaturę wysokiej klasy zapewniającą rzetelność mierzenia.
04-04-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.