Na czym polega zawód elektronika

Elektronik to osoba która jest odpowiedzialna za naprawę rozmaitego typu urządzeń elektronicznych, ich instalację oraz konserwację.


Elektronik trudni się więc oprzyrządowaniem i jego oprogramowaniem w zakładach produkcyjnych lub usługowych (w drugim przypadku elektronik wyjeżdża do klientów w celu reperacji urządzeń w ich domach).


światło
Bloger: GOCLEVER
Zaczerpnięte z: GOCLEVER


Elektronik może być też serwisantem, kontrolerem jakości, a także zbywcą. Zakres zadań elektronika to m.in. montaż, reperacja urządzeń elektronicznych, uruchomienia i testy przyrządów, tworzenie oprogramowań komputerowych (w przypadku programisty) oraz konstrukcja urządzeń. Dla elektronika (aktualna oferta do pobrania-> https://www.kraftmedia.pl/) tajemnicą nie jest nawet takie narzędzie jak generator funkcyjny.


Sprawdź też

Jak obecnie można sprawnie, szybko i przede wszystkim tanio zreperować komputer.

Laptop
Bloger: Håkan Dahlström
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W obecnych czasach sprzęt komputerowy spotyka się na każdym kroku, tak naprawdę we wszystkich firmach przynajmniej jeden komputer będzie się znajdował. Także w mieszkaniach duża część ludzi ma komputer, czy to w postaci jednostki stacjonarnej, czy coraz bardziej popularnego laptopa.


Ażeby zostać elektronikiem wystarczy skończyć szkołę średnią o takim profilu, jednakże wskazana jest kontynuacja nauki na wyższej uczelni (kierunki: elektronika - (karty rfid), automatyka, mechanika etc.). Zagwarantuje to nie tylko wyższe zarobki, lecz też szersze możliwości – wielu chlebodawców wymaga tytułu inżyniera. Konieczna jest erudycja z obszaru elektroniki teoretycznej i praktycznej, praktyka w naprawie rozmaitego typu urządzeń (zależnie od branży, jednak zazwyczaj będzie to komputerowy sprzęt), sztuka lutowania, znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym pojąć dokumentację techniczną. Niezbędne może być również posiadanie prawa jazdy kategorii B.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.