Na czym polega zawód elektronika

Elektronik to osoba która jest odpowiedzialna za naprawę rozmaitego typu urządzeń elektronicznych, ich instalację oraz konserwację.


Elektronik trudni się więc oprzyrządowaniem i jego oprogramowaniem w zakładach produkcyjnych lub usługowych (w drugim przypadku elektronik wyjeżdża do klientów w celu reperacji urządzeń w ich domach).


światło
Bloger: GOCLEVER
Zaczerpnięte z: GOCLEVER


Sprawdź też

Powszechnie wykorzystywane serwery wirtualne to jedne z ciekawszych rozwiązań dla przedsiębiorstw - loadbalancer

loadbalancer
Bloger: Bob Mical
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Współcześnie sieć stanowi narzędzie stosowane w rozmaitych celach. Jego możliwości są istotne i nieustannie się powiększają, co zauważają firmy oraz organizacje.


Elektronik może być też serwisantem, kontrolerem jakości, a także zbywcą. Zakres zadań elektronika to m.in. montaż, reperacja urządzeń elektronicznych, uruchomienia i testy przyrządów, tworzenie oprogramowań komputerowych (w przypadku programisty) oraz konstrukcja urządzeń. Dla elektronika tajemnicą nie jest nawet takie narzędzie jak generator funkcyjny.


Ażeby zostać elektronikiem wystarczy skończyć szkołę średnią o takim profilu, jednakże wskazana jest kontynuacja nauki na wyższej uczelni (kierunki: elektronika, automatyka, mechanika etc.). Zagwarantuje to nie tylko wyższe zarobki, lecz też szersze możliwości – wielu chlebodawców wymaga tytułu inżyniera. Konieczna jest erudycja z obszaru elektroniki teoretycznej i praktycznej, praktyka w naprawie rozmaitego typu urządzeń (zależnie od branży, jednak zazwyczaj będzie to komputerowy sprzęt), sztuka lutowania, znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym pojąć dokumentację techniczną. Niezbędne może być również posiadanie prawa jazdy kategorii B.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.