Niepokaźne części pojazdu samochodowego gwarantują nam poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy

Bezpieczeństwo w czasie podróży samochodem zależy od wielu czynników. Te najważniejsze części są sprawdzane, kiedy przeprowadzamy coroczne przeglądy. Dobrze przecież wiemy, że poważne uszkodzenie seata podczas stłuczki może skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez stróży prawa.


samochody
Bloger: Taner Lantow
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Niekiedy sytuacja jest jeszcze mocniej skomplikowana, ponieważ nieduże i pozornie nic nie znaczące uchybienia są w stanie stać się przyczyną wypisania mandatu. Kto przynajmniej raz zapłacił karę za zachlapane błotem lub oszroniałe szyby przednie, wie o czym mowa. Tematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa w trakcie podróży w dużej mierze zależy od detali. Może nie w każdym przypadku zdajemy sobie z tego sprawę, lecz śledczy, którzy badają przyczyny katastrof lotniczych, świetnie wiedzą, że nawet niewielka wada materiału doprowadza niekiedy do tragedii. W pojeździe samochodowym taką newralgiczną częścią może okazać się przednia szyba.

Dlaczego? Otóż, taksówkarze zapominają o tym, że stare wycieraczki samochodowe muszą być systematycznie wymieniane na nowe. Niedokładnie funkcjonująca wycieraczka zawęża pole widzenia i w czasie deszczu może stać się pośrednią przyczyną kolizji. Równie ważnym elementem gwarantującym bezpieczeństwo bywają inne drobne akcesoria, np. dodatkowe światło stopu czy zestaw kamizelek odblaskowych. Niektórzy faceci udają się na zakupy nie tylko ze względu na możliwe konsekwencje stłuczki. Powodem, niekiedy ponadprogramowych sprawunków, są względy czysto estetyczne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.