Nowe pojęcia, które nie są nam obce, ale których nieznana jest nam definicja. Poniżej przykłady tego typu zagadnień

W dzisiejszych czasach stykamy się z rożnymi pojęciami, które pojawiły się nie tak dawno, często są to obco brzmiące nazwy. Nie każdy ma świadomość o co w tym chodzi, dlatego często mamy tym problem. Postaramy się objaśnić trzy całkiem interesujące zagadnienia, które stale krążą w obiegu.


Na początek co to jest mem? Spróbujmy najpierw wyjaśnić można to zagadnienie bardziej naukowo. W memetyce jest to określenie jednostki ewolucji kulturowej, analogicznej do genu, który jest jednostką ewolucji biologicznej. Termin ten zapoczątkował biolog Richard Dawkins. Memy powielają się za sprawą naśladownictwa, natomiast w trakcie ich replikacji funkcjonuje dobór naturalny. Mówiąc inaczej, memy to proste rysunki z podpisem, jakie najczęściej funkcjonują w ramach jakichś wydarzeń, choć często pojawiają się komentując politykę, sport albo też inne głośne wydarzenia. Te lepsze są powielane oraz rozpowszechniane dalej, na przykład na portalach społecznościowych, tam faktycznie działa tu reguła replikacji, niektóre memy zaś przepadają gdzieś w zakamarkach internetu.

Kolejne pojęcie jest także interesujące, natomiast odnosi się do grupy zawodowej.
copywriter
Bloger: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Kim jest copywriter i jakie ma copywriter zarobki? Copywriter to po prostu człowiek od słowa, od wymyślnych sloganów czy haseł reklamowych, ale również od tworzenia dłuższych i krótszych artykułów. Tak naprawdę to zadania dla copywritera są całkiem zróżnicowane, często nawet nie tworzy tekstu, a notuje pomysły, które potem oddaje osobie zlecającej. Copywriter zarobki ma różnorodne, zależnie czy pracuje na własną rękę, w niewielkiej czy większej agencji marketingowej.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.