Innowacyjne drukarki 3D dla wszystkich

Technologia idzie znacznie bardziej na przód, wynalazki, które jako młodzież oglądaliśmy w serialach fantastycznych, współcześnie są w użytku powszechnym. Dotyczy to hologRAMów, płaskich telewizorów czy komputerów nie większych od zegarka.


Jednak najpokaźniejszym wydarzeniem ostatniej dekady, było bez wątpienia pojawienie się w sklepach drukarek przestrzennych, które zrewolucjonizowały rynek na zawsze.


Sprawdź też

Jak zakupić aparat fotograficzny?

obiektywy szerokokątne
Bloger: Vernon Chan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W zakupie aparatu cyfrowego trzeba się wykazać zdrowym rozsądkiem, ażeby funkcje nam mało przydatne, nie przyćmiły radości z robienia fotografii.


Kwestia robi się jeszcze bardzie trudna, gdy weźmiemy pod uwagę, iż jedni fabrykanci mogą mieć w swych aparatach kapitalną optykę (decydującą o jakości obrazu), lecz słabsze przetworniki obrazu (w konsekwencji zniekształcające efekt końcowy), lub dobra ergonomię, lecz gorsze paRAMetry obrazowe.


Urządzenie to jest współcześnie ogólnodostępne, poza tym, można także tanie drukarki 3d. Lecz jak właściwie działa ten przedmiot? I komu może się przydać? Wbrew pozorom, nie jest to aż tak innowacyjne urządzenie, jak mogłoby się komuś wydawać, gdyż w przemyśle stosowane jest już od zarania nowego millenium. Wtenczas, była ona używana do robienia protez, funkcji scalonych a także syntetycznych komórek. Dzięki znaczącemu rozwoju w temacie komputerów, prawdopodobne było stworzenie egzemplarza dostępnego dla właściwie każdego osobnika. Do pamięci drukarki wkłada się czytnik zawierający plik z projektem produktu, który ma być wydrukowany. W zależności od rodzaju materiału, na którym chcemy pracować, inny model będzie odpowiedni.


Zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć tanie drukarki 3D? Wbrew podejrzeniom nie jest to zbyt skomplikowana kwestia, bowiem urządzenie to z roku na rok tanieje. Nowy egzemplarz prostego modelu możesz zakupić już za niecałe tysiąc złotych, w wielu marketach stacjonarnych ze sprzętem tego typu. Jednak aby twoje zakupy były o wiele tańsze, warto również zajrzeć do sieci. Tam bowiem często dostępne są oferty na elektronikę, znacznie atrakcyjniejsze niż te w sklepach stacjonarnych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.