O „quizach z nagrodami” oraz różnicach pomiędzy loterią promocyjną a konkursem

Organizacja konkursów promocyjnych jest jednym z najczęściej stosowanych środków w reklamowych kampaniach produktów, usług bądź wydarzeń.


Konkursy takowe opierają się na interesującej marketingowo interakcji organizatora oraz uczestnika.


organizacja loterii
Bloger: SteelSeries
Zaczerpnięte z: SteelSeries


Obecnie klienci są bezustannie otoczeni szeregiem quizów, promocji a także tym podobnych akcji marketingowych, jakie mają wprowadzić na rynek nowiutki artykuł albo usługę, bądź też zwiększyć sprzedaż produktów bądź usług już znanych na rynku. Podczas organizacji konkursów promocyjnych warto zwrócić uwagę na ważne detale formalnoprawne. Niekiedy bowiem pewne jego elementy, wdrożone nawet w sposób niezamierzony, są w stanie spowodować, że konkurs promocyjny przestanie być konkursem, a stanie się loterią promocyjną i podlegać może badaniu poprzez urzędników celnych.


Sprawdź też

Etui pancerne sporządzone z wytrzymałego, usztywnionego tworzywa

sieć
Bloger: Altec Lansing
Telefony komórkowe w ciągu minionej dekady przeszły nieodwracalną metamorfozę. Teraz telefony stały się smartfonami i są w rzeczywistości małymi komputerami które mieszczą się w kieszeni spodni, czy torebki.


Organizacja loterii jest to całkiem odrębny typ akcji marketingowej, który uregulowany został w sposób szczegółowy w rozporządzeniu o hazardowych grach. Organizacja loterii musi być zgodna z wymogami ww. ustawy, na podstawie zezwolenia udzielanego przez właściwego miejscowo zwierzchnika izby celnej. biznesmeni przygotowujący „turnieje z nagrodami” nie występują o nadmienione zezwolenie, ponieważ są przekonani, że organizują konkurs - (sprawdź więcej), a nie loterię. Cel organizatora, a również nazwa przedsięwzięcia nie ma w tym miejscu jednakże znaczenia. O ile „konkurs z nagrodami” będzie obejmował wskazane fragmenty specyficzne dla loterii, wówczas akcja taka w ujęciu formalnoprawnym stanowiła będzie loterię promocyjną ze wszelkimi tego konsekwencjami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.