Osiągalne rodzaje nawilżaczy

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, jakie powinno znaleźć się w szczególności w domu każdego alergika i astmatyka. Kiedy powietrze w mieszkaniu jest wysuszone, wysycha błona śluzowa nosa, która ochrania gardło, także drogi oddechowe przed drobnoustrojami, wirusami, kurzem i pleśnią.


Nazbyt suche powietrze powoduje, że w mieszkaniu unosi się dużo kurzu, który jest w stanie wywoływać katar, kaszel, albo uczulenie. Suche powietrze odpowiedzialne jest również za osłabienie systemu odpornościowego organizmu, przesuszenie skóry i włosów, stan snu, skupienie, kondycję zdrowotną zwierząt domowych, bądź więdnięcie roślin.


neosky
Bloger: designmilk
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Aktualnie na rynku osiągalnych jest kilka rodzajów aparatów nawilżających. Są to standardowe, na parę, ewaporacyjne i ultradźwiękowe. Jednym z najlepszych, niezawodnym i wygodnym sposobem nawilżania powietrza w domu jest zastosowanie nawilżacza Boneco (www.klimatop.pl/files/nawilzacz-powietrza-boneco-2055d.pdf), nie zapominając przy tym oczywiście o częstym wietrzeniu domu. Nawilżacz winno postawić się w centralnym miejscu pokoju, jednak nie w przejściu.


Klimatyzator Neosky eliminuje nadwyżkę wilgotności, co powoduje, że nie czujemy skutków skwarów ani duchoty https://www.klimatop.pl/976,klimatyzator-przenosny-torell-neosky-25.html. Oczyszczanie powietrza ma także wpływ na zdrowy klimat w mieszkaniu. Jest to przyjemne dla każdych, którym skwar doskwiera, jednak przede wszystkim przynosi ulgę ludziom starszym i alergikom, którzy w tych sytuacjach cierpią na zadyszki.


mieszkanie
Bloger: KNAUF
Zaczerpnięte z: KNAUF


Sprawdź też

Który system sprawdzi się bardzo dobrze, kiedy chodzi o rodzaj ogrzewania domu? Co warto mieć na względzie?

ochrona
Bloger: Perspecsys Photos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Posiadanie swojego domu wymaga zadbania o wiele rzeczy. Jednym z tego typu obowiązków jest z pewnością konieczność ogrzania domu w czasie zimowym. Tutaj natomiast chodzi także o to, by pomyśleć o jak najlepszej formie dogrzania domu, to znaczy wydajnej oraz w miarę taniej zarazem.


Nawilżanie i oczyszczanie powietrza powinno się odbywać pod dozorem.


Jeżeli nadużyjemy, fundujemy sobie rozrost wilgoci i grzybów, a to z kolei sprzyja roztoczom które są odpowiedzialne za uczulenia. Nie trzeba także zapominać o normalnym przewietrzaniu pomieszczeń.
18-08-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.