Osuszacze powietrza - który zakupić?

Zanadto wysoka wilgoć to problem, który spędza sen z powiek wielu lokatorom. Wilgotne mury mogą być powodem powstawania pleśni.


Wilgotne ściany to też podniesione koszty nagrzewania, nieprzyjemny zapach czy opóźnienia w remontach.
Dyski zewnętrzne
Bloger: Microsoft
Zaczerpnięte z: Microsoft,myszy


Często najprostszym wyjściem jest kupno osuszaczy powietrza. Które urządzenie wyselekcjonować? Przed zakupem najlepiej pojąć z czym tak faktycznie mamy problem oraz jak pracuje osuszacz. Wilgotność powietrza zależy bezpośrednio od jego temperatury. Jest tak dlatego, że w chłodnym powietrzu zmieści się mniej wody niż w gorącym. To właśnie przez tą właściwość obserwujemy podwyższoną wilgotność w chłodnych piwnicach, a także przesuszone powietrze na strychach. Na wilgoć powietrza w domu ma również wpływ pora roku czy aura. Zimą, gdy włączymy grzanie powietrze może być dość mocno przesuszone. W pozostałej części roku mamy poniekąd do czynienia z problemem zbyt wysokiej wilgotności. Ogromny wpływ na to czy w domu jest wilgoć (zobacz więcej - wypożyczalnia osuszaczy Poznań) ma to, w jaki sposób zostało zbudowane. Problem wilgoci tyczy się szczególnie mieszkań w tzw. starym budownictwie, pomieszczeń ze słabą wentylacją jak też znajdujących się nisko. Ponadto łatwiej o wilgotność w zabudowaniach mieszczących się przy lesie, na obszarach bardzo zacienionych.


dane
Bloger: Verbatim
Zaczerpnięte z: Verbatim


Przed przystąpieniem do jakichś działań wilgoć powietrza warto zmierzyć. Nadmiaru wilgotności możemy się stosunkowo łatwo pozbyć. Pomogą nam w tym tzw. osuszacze budowlane.
Wychwycą one wilgoć w postaci lotnej oraz zamieniają ją w płyn odprowadzając do zasobnika czy kanalizacji. Będziemy dzięki niemu w stanie obniżyć wilgotność powietrza nie ingerując w strukturę domku.
24-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.