Palenie papierosów i dostępne zamienniki

Obecnie problem nadużywania wyrobów nikotynowych jest prawdziwą plagą. W licznych kręgach na przykład zawodowych widać trend, że więcej ludzi pali niż nie pali. Jest to niezwykle niepokojące gdy weźmie się pod uwagę szkodliwość takich substancji. W ostatnim czasie również modne stało się palenie fajki. Wielu ludzi nie pamięta jednak o tym, że tytoń do fajek jest tak samo szkodliwy i niebezpieczny dla zdrowia jak ten papierosowy. Jak każdy rodzaj uzależnienia, również uzależnienie od tytoniu jest niezwykle trudne do pokonania. Na pewno stopień trudności w tym przypadku zwiększa „doświadczenie” palacza, a zatem lata palenia i liczba wypalonych papierosów. Palenie powoduje niezwykle groźne choroby układu oddechowego, do najgroźniejszych zalicza się rak płuc i krtani. Wieloletni palacze niejednokrotnie również cierpią na uporczywy i bolesny kaszel. W przypadku takich osób przejście na epapierosy czasami nie ma już zbytniego sensu.

Rezygnacja z palenia
Palenie
Bloger: Chris
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jak już zostało powiedziane, rzucenie palenia jest procesem niezwykle trudnym. Największą rolę odgrywa tu silna wola; bez niej rzucenie palenia najprawdopodobniej się nie uda. Nierzadko pomocny w zaprzestaniu palenia okazuje się silny bodziec emocjonalny, nierzadko wiążący się przykładowo z pojawieniem się dziecka. Niektórym osobom przydają się również różnorodne substancje wspomagające rzucenie palenia. Zawierają one niewielkie dawki nikotyny, które stopniowo redukuje się do zera.

Sprawdź też

Oferty telefonów komórkowych

Smartfony Nokia Lumia 720
Bloger: Nokia
Zaczerpnięte z: Nokia
Telefon komórkowy to obecnie kompan każdej jednostki. Stosuje się go w nieoczekiwanych sprawach bądź, aby być stale dostępnym dla swoich znajomych i rodziny. Jak jednak wybrać najlepszy telefon komórkowy?


Papieros elektroniczny
W ostatnim czasie coraz częściej można usłyszeć określenia takie jak na przykład „http://sklep.poltiko.pl/”. Mają one związek z coraz popularniejszym produktem, stanowiącym zamiennik wyrobów tytoniowych, czyli e-papierosem. E-papieros nie zawiera środków groźnych dla organizmu ludzkiego, a co także ogromnie istotne – nie wydziela niebezpiecznego dla zdrowia innych dymu. Bierne palenie nie wchodzi więc w grę. W ten sposób e-papierosy mogą być używane we wnętrzach. Ich forma też ewoluowała|wygląd także od pojawienia się w sprzedaży. Obecnie można znaleźć modele niezwykle eleganckie, w różnych kolorach. O popularności tego typu produktów świadczyć może duża częstotliwość wpisywania w wyszukiwarkach internetowych fraz w rodzaju „epapierosy”.
Bloger: k.s.
02-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.