Popsuł Ci się laptop? Przeczytaj, co musisz uczynić

Komputer, na którym przetwarzane są dane osobowe i znajdują się dane mogące stanowić tajemnice firmy ulega uszkodzeniu – taka sytuacja zdarzyć się może w każdej firmie i każdemu zatrudnionemu.
dron
Zaczerpnięte z: foter.com


Czy reperacją sprzętu może zająć się firmowy informatyk? Co zrobić, jeżeli komputer musi trafić do serwisu zewnętrznego? Jak ustrzec się niemiłych niespodzianek? Jeśli mamy problem z komputerem, z którym nie potrafimy poradzić sobie we własnym zakresie dobrze jest pokierować się do firmowego informatyka. Musi on, w ramach swych powszednich obowiązków, pomóc nam się uporać z naprawą urządzenia.


Jeżeli organizacja nie zatrudnia nikogo na stanowisku komputerowca, zaś korzysta z usług IT outdoorowej jednostki, musimy zgłosić się dokładnie do jej eksperta. Na rynku obecnie działa mnóstwo firm w rodzaju serwis komputerowy bądź serwis kserokopiarek. Jeśli jednak kompa nie uda naprawić się na miejscu oraz niezbędnym okaże się odwiezienie go do serwisu, wtenczas nieodzowne będzie nawiązanie właściwej umowy albo całkowite pozbawienie przyrządu danych w sposób uniemożliwiający ich pozyskanie. Proces bezpiecznego likwidowania informacji osobowych nastręcza, by nośniki urządzeń pozostały zniszczone czy też rozmagnetyzowane czy dane osobowe zostały skutecznie wyeliminowane poprzez ich parokrotne nadpisanie (minimum 3-krotne).


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.