Popsuł Ci się laptop? Przeczytaj, co musisz uczynić

Komputer, na którym przetwarzane są dane osobowe i znajdują się dane mogące stanowić tajemnice firmy ulega uszkodzeniu – taka sytuacja zdarzyć się może w każdej firmie i każdemu zatrudnionemu.


dron
Zaczerpnięte z: foter.com


Sprawdź też

Telefon stacjonarny - a więc, telefon, który to wcale nie wyszedł z łask

Nagrywarka Blu-ray 3D
Bloger: 4Press.pl
Zaczerpnięte z: 4Press.pl
W obecnej momencie żadne z nas samych już nie wyobraża sobie życia bez telefonu. Sporo osób, właściwie jakby tak spojrzeć realnie - posiada przynajmniej pojedynczy aparacik typu komórkowego, który odkąd się ukazał, całkowicie wygryzł własnego poprzednika, czyli telefon typu stacjonarnego - a przynajmniej tak się sporo osobom wydaje, gdyż tak naprawdę do tej pory wiele person posiada w domu tego typu aparat, i to nie wyłącznie wewnątrz domku - Przedsiębiorstwa do tej pory korzystają z tej formy komunikacji, gdyż ich dodatkowe funkcje typu na przykład Faks, bywają do tej pory nie do zastąpienia.


Czy reperacją sprzętu może zająć się firmowy informatyk (http://www.key-solutions.pl/)? Co zrobić, jeżeli komputer musi trafić do serwisu zewnętrznego? Jak ustrzec się niemiłych niespodzianek? Jeśli mamy problem z komputerem, z którym nie potrafimy poradzić sobie we własnym zakresie dobrze jest pokierować się do firmowego informatyka. Musi on, w ramach swych powszednich obowiązków, pomóc nam się uporać z naprawą urządzenia.


Jeżeli organizacja nie zatrudnia nikogo na stanowisku komputerowca, zaś korzysta z usług IT outdoorowej jednostki, musimy zgłosić się dokładnie do jej eksperta. Na rynku obecnie działa mnóstwo firm w rodzaju serwis komputerowy bądź serwis kserokopiarek. Jeśli jednak kompa nie uda naprawić się na miejscu oraz niezbędnym okaże się odwiezienie go do serwisu, wtenczas nieodzowne będzie nawiązanie właściwej umowy albo całkowite pozbawienie przyrządu danych w sposób uniemożliwiający ich pozyskanie. Proces bezpiecznego likwidowania informacji osobowych nastręcza, by nośniki urządzeń pozostały zniszczone czy też rozmagnetyzowane czy dane (zobacz utylizacja dysków HDD) osobowe zostały skutecznie wyeliminowane poprzez ich parokrotne nadpisanie (minimum 3-krotne).


Uruchomienie sprzętu po odbiorze z serwisu zewnętrznego powinno być poprzedzone podjęciem odpowiednich środków minimalizujących niebezpieczeństwo zainfekowania sieci organizacji a także wycieku poufnych informacji. Warto na zagrożonym komputerze zrealizować pełne skanowanie oprogramowaniem antywirusowym.
05-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.