Innowacyjna informatyzacja i towarzysząca jej infrastruktura

Cyfryzacja w naszym świecie to już element codziennej rzeczywistości. Nawet kilkanaście lat temu nowością było to, że da się porozmawiać z kimś innym za pomocą nieokablowanego aparatu telefonicznego, idąc swobodnie po mieście, przytrzymując przy uchu sporej wielkości urządzenie. Teraz wywołuje to lekki uśmiech zażenowania i nostalgię.

Serwer NAS Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition
Bloger: Iomega
Zaczerpnięte z: Iomega
Granica pomiędzy sprzętem do rozmawiania, nadawania i odbierania smsów, a komputerem staje się coraz bardziej zatarta. Dodatkowo rozwój technologii doprowadził do tego, że telefonem można opłacać zakupy, można zerknąć na prognozę pogody, da się telefonie oglądać i trzymać niemałe filmoteki...Można posłuchać ulubioną muzykę. Najlepiej jeśli masz zestaw słuchawkowy (Słuchawki bluetooth, słuchawki do telefonu, zestawy słuchawkowe). Po co męczyć innych muzyką, którą niekoniecznie wszyscy mogą lubić.

A całość to jedynie czubek góry lodowej. Aparaty o takich możliwościach sprawdzają się głównie do zachowania kontaktu z bliskimi lub z kontrahentami w biznesie, zaś rozwój technologii elektronicznej, mocy obliczeniowych komputerów i stopnia skomplikowania najróżniejszej maści programów komputerowych spowodował, że nie tylko wysłużone, duże pecety są niezastąpione, ba – wymagane w wielu miejscach.

Niezwykle użyteczne okazują się tam wspomniane smartfony. Choć na razie taki krok odbywa się się bardziej w prywatnych firmach, niedługo na pewno każdy doktor na ostrym dyżurze będzie posiadał w kieszeni potężną technologiczną maszynkę z dostępem do Internetu na terenie całego departamentu; także pracownicy służb publicznych, pracownicy kolei... A żeby je chronić przed czynnikami zewnętrznymi porozgląda się za jakimś wygodnym etui na telefon (odkryj więcej na temat).

Ale wciąż wymaga to zaplecza i nieprzebranej wiedzy niezbędnych do funkcjonowania takich systemów i odpowiedniego ich zabezpieczenia. Wciąż w budynkach przedsiębiorstw, gdzie prężnie działają nieskomplikowane dla użytkownika sieci, gdzieś głęboko w sejfach rackowych tkwią urządzenia takie jak HP J9019B albo HP J9280A – przełączniki, jakie zawiadują rozprowadzeniem niezliczonych, maleńkich kawałków danych. Te dwa modele są dość kosztownymi i dużymi maszynami, potrzebnymi w największych instytucjach i firmach.

Są ich dużo skromniejsze odmiany, takie jak HP J9138A, znakomite do użytku na małej placówce pocztowej bądź w niedużej kafejce internetowej. Oprogramowanie bardzo użyteczne w tworzeniu i zarządzaniu niedużymi, średnimi i największymi sieciami to przykładowo winsvrstd 2008r2 sngl olp nl – produkt Microsoftu umożliwiający wirtualizację serwerów. Wniosek – aby funkcjonowała prognoza pogody w smartfonach, aby można było się sprawdzić email w kafejce lub innym miejscu, nadal niezbędna jest specjalistyczna wiedza i ludzie biegle znający zagadnienie.
18-09-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.